Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti uşaqların yataq otaqlarına baxdı.
Körpələrin sağlamlığı ilə maraqlanan Leyla Əliyevanın diqqətinə çatdırıldı ki, burada uşaqların yaşayışı üçün yaxşı şərait yaradılıb. Hazırda 42 azyaşlının böyüdüyü bu evdən ayrılan uşaqların əksəriyyəti övladlığa verilir.
Leyla Əliyeva uşaqların bayram şənliyinə qatıldı və onlara hədiyyələr təqdim etdi.
Həmin gün Leyla Əliyeva paytaxtın Xətai rayonundakı 3 nömrəli uşaq evində də olub.
Uşaq evinin direktoru Məhbubə Hüseynova Heydər Əliyev Fondunun uşaqlara göstərdiyi qayğıdan danışdı.
Bildirildi ki, 85 uşağın yaşadığı bu müəssisəyə hər cür diqqət və qayğı göstərilir. Fondun təşəbbüsü ilə uşaq evi üçün Buzovna qəsəbəsində yay-sağlamlıq istirahət düşərgəsi tikilərək istifadəyə verilib.
Leyla Əliyeva uşaqların hazırladığı yeni il proqramına tamaşa etdi.
Uşaqlara Heydər Əliyev Fondunun bayram hədiyyələri paylanıldı.
Leyla Əliyeva uşaqların vəziyyəti ilə maraqlandı. Qeyd olundu ki, burada uşaqların yaşayışı, asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələri üçün hər cür şərait var.
Uşaqları Yeni il münasibətilə təbrik edən Leyla Əliyeva onlarla xatirə şəkli çəkdirdi.
Daha sonra Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Suraxanı rayonundakı 2 nömrəli uşaq evində Yeni il münasibətilə təşkil edilən bayram tədbirində iştirak edib.
Leyla Əliyevanın nəzərinə çatdırılıb ki, Heydər Əliyev Fondu digər uşaq və internat evləri kimi, bu müəssisəni də daim diqqətdə saxlayır. Uşaq evində 3 yaşdan 18 yaşadək 131 uşaq yaşayır. Onların təlim-tərbiyəsi ilə 78 pedaqoji və texniki işçi məşğul olur. Fondun dəstəyi ilə uşaq evi üçün 2006-cı ildə 200 nəfərlik müasir yeməkxana inşa olunub. Bundan başqa, Heydər Əliyev Fondu müxtəlif illərdə uşaq evinə 2 nəqliyyat vasitəsi, televizor, kompyuter və digər zəruri avadanlıq hədiyyə edib.
Qeyd edildi ki, Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə uşaq evinin sakinləri ölkədə keçirilən müxtəlif bayram tədbirlərində və şənliklərdə iştirak edib, beynəlxalq yarış və müsabiqələrə qatılaraq yüksək nəticələr qazanıblar.

The children’s house was reconstructed on the initiative of the first lady of Azerbaijan, president of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva in 2005.
It houses children at the age to 4 years who were abandoned or rejected. The vice president of the foundation inspected the bedrooms.
Leyla Aliyeva displayed interest in the state of children’s health and was informed about good conditions for children.
Most children brought up in this children’s house which is home to 42 children are adopted. The vice president of the Foundation attended the festivity for children and handed presents to them.
On the same day vice president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva visited children’s home No 3 in the Khatai district of the capital city. The wards of the children’s house warmly welcomed Leyla Aliyeva.
Head of the children’s home Mahbuba Huseynov spoke about the care shown to children by the Heydar Aliyev Foundation which continues his ideas and noble cases.
It was noted that at this facility where 85 children live, they received every attention and care. The summer recreation camp in Buzovna has been built for the children’s house at the initiative of the Foundation.
Leyla Aliyeva showed the interest with the conditions created for children. It was noted that here there are all conditions for their education and effective organization of their leisure time.
On congratulating children with the New Year, Leyla Aliyev took a memory photo.
After this the vice president of the foundation attended a festivity organized in children’s house No 2 in Surakhany.
The children welcomed her with a great joy.
It was noted that like other children’s houses and boarding schools, this facility is also under constant attention of the Heydar Aliyev Foundation. The children’s house is home to 131 children at the age from 3 to 18 years old. They are taught and educated by 78 pedagogical and technical workers.
Along with the state care, the children at the house also feel the constant care of the Heydar Aliyev Foundation. A modern dining room for 200 seats was built with the support of the Foundation in 2006. In addition, in different years the Heydar Aliyev Foundation presented two transport means, a TV set, a computer and other necessary equipment to the children’s house.