Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Bilgəhdə təmizlik aksiyasında iştirak ediblər
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Bilgəhdə sahilyanı təmizlik aksiyasında iştirak ediblər.
IDEA İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən aksiyada yüzdən çox könüllü iştirak edib. İməcilik zamanı toplanılan beş tona yaxın tullantı “Təmiz Şəhər” ASC-nin Balaxanı bərk məişət tullantılarının çeşidlənməsi zavoduna təhvil verilib.
Aksiyanın əsas məqsədi dəniz sahillərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etmək və insanları dənizətrafı mühitin mühafizəsi uğrunda birgə səylərə cəlb etməkdir.
Qeyd edək ki, Xəzər dənizinin və Qafqaz regionunun digər su hövzələrinin unikal biomüxtəlifliyinin mühafizəsi məqsədilə IDEA sahilyanı ərazilərin təmizlənməsinə və bərpasına yönəlmiş dayanıqlı fəaliyyətlər həyata keçirir.
IDEA İctimai Birliyi vətəndaşları çimərliklərdə istirahət edərkən ətraf mühitin mühafizəsinə həssas yanaşmağa, sahilləri təmiz saxlamağa, tullantıları ətrafa atmamaqla məsuliyyətli davranış sərgiləməyə və yaranmış tullantıları ərazidə qoyub getməməyə çağırır.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева и руководитель Баку Медиа Центра Арзу Алиева приняли участие в акции по очистке побережья в Бильгя.
B акции, организованной Общественным объединением IDEA, приняли участие более ста волонтеров. Около пяти тонн отходов, собранных в ходе субботника, были переданы на Балаханский завод по сортировке твердых бытовых отходов ОАО «Темиз Шехер».
Основная цель акции - пропаганда соблюдения чистоты на прибрежье и привлечение людей к совместным усилиям по охране морской среды.
Отметим, что с целью сохранения уникального биоразнообразия Каспийского моря и других водоемов Кавказского региона IDEA осуществляет устойчивую деятельность, направленную на очистку и восстановление прибрежных территорий.
Общественное объединение IDEA призывает граждан бережно относиться к охране окружающей среды во время отдыха на пляжах, содержать берега в чистоте, проявлять ответственное поведение, не выбрасывая отходы в окружающую среду, и оставлять образовавшиеся отходы на территории.