Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Bilgəhdə təmizlik aksiyasında iştirak ediblər
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Bilgəhdə sahilyanı təmizlik aksiyasında iştirak ediblər.
IDEA İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən aksiyada yüzdən çox könüllü iştirak edib. İməcilik zamanı toplanılan beş tona yaxın tullantı “Təmiz Şəhər” ASC-nin Balaxanı bərk məişət tullantılarının çeşidlənməsi zavoduna təhvil verilib.
Aksiyanın əsas məqsədi dəniz sahillərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etmək və insanları dənizətrafı mühitin mühafizəsi uğrunda birgə səylərə cəlb etməkdir.
Qeyd edək ki, Xəzər dənizinin və Qafqaz regionunun digər su hövzələrinin unikal biomüxtəlifliyinin mühafizəsi məqsədilə IDEA sahilyanı ərazilərin təmizlənməsinə və bərpasına yönəlmiş dayanıqlı fəaliyyətlər həyata keçirir.
IDEA İctimai Birliyi vətəndaşları çimərliklərdə istirahət edərkən ətraf mühitin mühafizəsinə həssas yanaşmağa, sahilləri təmiz saxlamağa, tullantıları ətrafa atmamaqla məsuliyyətli davranış sərgiləməyə və yaranmış tullantıları ərazidə qoyub getməməyə çağırır.

Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation and founder and head of the IDEA Public Union, Leyla Aliyeva, along with the head of Baku Media Center, Arzu Aliyeva, participated in a coastal cleanup campaign in Bilgah.
The campaign, organized by the IDEA Public Union, saw the participation of over a hundred volunteers. During the cleanup, nearly five tons of waste were collected and handed over to the Balakhani solid waste sorting plant operated by "Clean City" OJSC.
The main goal of the campaign is to promote adherence to cleanliness along coastlines and to encourage collective efforts to protect the coastal environment.
To preserve the unique biodiversity of the Caspian Sea and other water basins in the Caucasus region, IDEA carries out sustainable activities aimed at cleaning and restoring coastal areas.
The IDEA Public Union calls on citizens to be mindful of environmental protection while relaxing on beaches, to keep coastlines clean, to avoid littering, to exhibit responsible behavior, and to not leave waste behind in the area.