Sentyabrın 26-da Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva, qızları Leyla və Arzu Əliyevalar Nizami rayonundakı 172 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçası binasının yenidənqurmadan sonra açılışında iştirak ediblər.
Mehriban Əliyeva məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin yenidənqurma işlərindən əvvəlki vəziyyətini əks etdirən fotostendə baxdı.
1971-ci ildən fəaliyyət göstərən təhsil müəssisəsi “2011-2013-cü illərdə Bakı şəhərinin və onun ətraf qəsəbələrinin sosial-iqtisadi inkişafına dair” Dövlət Proqramına uyğun olaraq yenidən qurulub. Nəticədə burada uşaqlar üçün yüksək şərait yaradılıb.
Mehriban Əliyeva körpələr evi-uşaq bağçasında yaradılan şəraitlə tanış oldu. Məlumat verildi ki, burada 2 yaşdan 6 yaşadək olan 240 uşağın təlim-tərbiyəsi ilə 31 nəfərdən ibarət pedaqoji heyət məşğul olacaq. Üç korpusdan ibarət bağçada on iki qrup fəaliyyət göstərəcək. Uşaqların zövqünə uyğun qurulan otaqlar onların rahatlığını, istirahətini və ilkin biliklərə yiyələnmələrini təmin etmək üçün oyuncaqlar, kitablar və digər zəruri ləvazimatlarla təchiz olunub. Bağçanın ətrafı abadlaşdırılıb, yaşıllıqlar salınıb.
Daha sonra Mehriban Əliyeva, qızları Leyla və Arzu Əliyevalar Nizami rayonundakı 190 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçası binasının yenidənqurmadan sonra açılışında iştirak ediblər.
Birinci xanım məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin yenidənqurma işlərindən əvvəlki vəziyyətini əks etdirən stendə baxdı.
1967-ci ildə inşa olunmuş bu bağçada da “2011-2013-cü illərdə Bakı şəhərinin və onun ətraf qəsəbələrinin sosial-iqtisadi inkişafına dair” Dövlət Proqramına uyğun olaraq yenidənqurma işləri aparılıb. Bağçada uşaqlar üçün yüksək şərait yaradılıb.
Körpələr evi-uşaq bağçasında yaradılan şəraitlə tanış olan Mehriban Əliyevaya məlumat verildi ki, burada 2 yaşdan 6 yaşadək olan 230 uşağın təlim-tərbiyəsi ilə 14 peşəkar mütəxəssis məşğul olacaq. Üç korpusdan ibarət 2 mərtəbəli binada 7 qrup fəaliyyət göstərir. Bağçada istilik sistemi tamam yenilənib, ərazi abadlaşdırılıb.

Мехрибан Алиева осмотрела фото-стенд, отражающий состояние дошкольного учебного заведения до реконструкции.
Учебное заведение, функционирующее с 1971 года, реконструировано согласно «Государственной программе по социально-экономическому развитию города Баку и его поселков в 2011-2013 годах». В результате здесь созданы все условия для детей.
Мехрибан Алиева ознакомилась с условиями, созданными в яслях-детском саду. Было сообщено, что здесь воспитанием 240 детей в возрасте от 2 до 6 лет будет заниматься педагогический состав из 31 человека. В детском саду, состоящем из трех корпусов, будет функционировать 12 групп. Комнаты, обустроены согласно вкусам детей, обеспечены игрушками, книгами и прочими необходимыми принадлежностями для обеспечения удобства, отдыха и приобщения детей к начальным знаниям. Территория вокруг детского сада благоустроена и озеленена.
Затем Мехрибан Алиева, ее дочери Лейла и Арзу Алиевы приняли участие в открытии после реконструкции здания яслей-детского сада №190 в Низаминском районе.
Первая леди осмотрела стенд, отражающий состояние дошкольного учебного заведения до реконструкции.
Учебное заведение, функционирующее с 1967 года, реконструировано в соответствии с «Государственной программой по социально-экономическому развитию города Баку и его поселков в 2011-2013 годах». В детском саду созданы все условия для детей.
Мехрибан Алиевой, ознакомившейся с созданными в яслях-детском саду условиями, было сообщено, что здесь воспитанием 230 детей в возрасте от 2 до 6 лет будут заниматься 14 профессиональных специалистов. В двухэтажном здании, состоящем из трех корпусов, функционирует 7 групп. В детском саду полностью обновлена отопительная система, территория благоустроена.