Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Azərbaycanın Xalq Artisti, Rusiyanın Əməkdar İncəsənət Xadimi, filmin ssenari müəllifi və rejissoru Yuli Qusman “Qorxma, mən səninləyəm” filminin ikinci hissəsinin çəkilməsini çoxdan arzuladığını deyib, yeni ekran əsərinin ərsəyə gəlməsinə verdikləri dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə və xanımı Mehriban Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.
Y.Qusman hələ ilk filmin çəkilişi zamanı ümummilli lider Heydər Əliyevin onlara böyük diqqət və qayğı göstərdiyini xatırladıb.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Polad Bülbüloğlu da filmin ərsəyə gəlməsində göstərdiyi köməyə görə Mehriban Əliyevaya təşəkkürünü bildirib.
Filmə həm Azərbaycanda, həm də Rusiyada böyük marağın olduğunu vurğulayan Polad Bülbüloğlu onun daha da məşhurlaşacağına, uğur qazanacağına ümidvar olduğunu qeyd edib.
Filmin yaradıcı heyəti çəkilişlərə kömək etdiyinə görə Heydər Əliyev Fonduna minnətdarlıq ediblər.
Təqdimat mərasimində mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Yuli Qusmana verilən “Şöhrət” ordenini rejissora təqdim edib.
Ötən əsrin 80-ci illərində çəkilmiş “Qorxma, mən səninləyəm” bədii filminin davamı kimi ekranlaşdırılan yeni kino əsərinin ssenari müəllifi və rejissoru Yuli Qusman, operatoru Vadim Alisov, quruluşçu rəssamları Rafiq Nəsirov, Viktor Nikonenko, Tahir Tahirov, prodüserləri Müşfiq Hətəmov və Timur Vaynşteyndir.
Filmdə, tanınmış rusiyalı aktyorlar Lev Durov, Muxtarbek Kantemirov, Mixail Yefremov, Edqar Zapaşnı, Vladimir Dolinskiy, Yuri Kobaladze, eləcə də azərbaycanlı aktyorlar Kristina Güləliyeva, Eldar Qasımov, Həmidə Ömərova, Məbud Məhərrəmov, Teymur Bədəlbəyli, Zaur Şəfiyev, Bəhram Bağırzadə, Nuriyə Əhmədova, Rövşən Əsgərov və başqaları çəkiliblər.

Azerbaijan’s First Lady Mehriban Aliyeva, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva attended the presentation ceremony.
People’s Artist of Azerbaijan, Honoured Person of Art of Russia, scriptwriter and director of the movie Yuliy Gusman said he had long been wishing to make continuation of the movie “Don’t be afraid, I’m with you!”, and thanked President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva for the support provided to the production of the new film.
Y.Gusman mentioned that, while making the first film, national leader Heydar Aliyev had shown much care and attention towards them.
Then, taking the floor, Azerbaijan’s Ambassador to the Russian Federation Polad Bulbuloghlu thanked Mehriban Aliyeva for the support provided to the production of the movie.
Emphasizing that the film aroused much interest also in Russia, Polad Bulbuloghlu said he was hopeful this movie too will become famous and successful.
The creative team of the movie thanked the Heydar Aliyev Foundation for the support provided to the production of the movie.
At the presentation ceremony, Minister of Culture and Tourism Abulfaz Garayev presented the Order of Glory by an order of President Ilham Aliyev to Yuliy Gusman.
Made as a continuation of the movie “Don’t be afraid, I’m with you” produced in the 80s of the last century, the film’s scriptwriter and director is Yuliy Gusman, cameraman Vadim Alisov, artistic directors Rafig Nasirov, Victor Nikonenko, Tahir Tahirov, producers Mushfig Hatamov and Timur Weinstein.