Moskvadakı “Baku” Kinokonsert Kompleksində Rusiya paytaxtının internat və uşaq evlərinin yetirmələri, habelə Azərbaycan etnomədəni komponentli 157 nömrəli və gürcü etnomədəni komponentli 1331 nömrəli məktəblərin şagirdləri üçün Yeni il şousu təşkil edilib.
Heydər Əliyev Fondunun Rusiyadakı nümayəndəliyi və Ümumrusiya Azərbaycanlılar Konqresi tərəfindən hazırlanmış bayram tədbirində 500-dən çox uşaq iştirak edib. Şənliyin bütün iştirakçılarına Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın adından hədiyyələr təqdim olunub.
Şouda S.V.Obraztsov adına Rusiya Dövlət Akademik Mərkəzi Kukla Teatrının aktyorları “Durnabalığının buyruğu ilə” musiqili tamaşasını təqdim ediblər.

В московском киноконцертном комплексе «Баку» организовано новогоднее шоу для воспитанников интернатов и детских домов российской столицы, а также школ №157 с азербайджанским этнокультурным компонентом и №1331 с грузинским этнокультурным компонентом.
В праздничном мероприятии, подготовленном российским представительством Фонда Гейдара Алиева и Всемирным азербайджанским конгрессом, приняли участие свыше 500 детей. Всем участникам празднества от имени вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой были вручены подарки.
В рамках шоу актеры российского Государственного академического центрального кукольного театра имени С.В.Образцова представили музыкальный спектакль «По щучьему велению».