Qubernator Aleksandr Jilkin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Həştərxan vilayətinə göstərdiyi böyük diqqətə görə minnətdarlığını bildirib. O qeyd edib ki, Azərbaycan dövlətinin və Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə Həştərxanda böyük layihələr həyata keçirilib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva qubernator Aleksandr Jilkinin Azərbaycan-Rusiya münasibətlərinin inkişafına töhfəsini yüksək qiymətləndirərək qeyd edib ki, Heydər Əliyev Fondu Həştərxanda bir sıra layihələr həyata keçirib, bu gün knyaz Vladimirin abidəsinin açılışı, habelə yeni uşaq bağçasının təməlqoyma mərasimi keçiriləcəkdir.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müdiri Əli Həsənov, Bakı şəhəri Nərimanov Rayonu İcra Hakimiyyətinin başçısı Abdin Fərzəliyev, habelə Həştərxan vilayətindəki Azərbaycan diasporunun rəhbərləri iştirak ediblər.

Governor Alexander Jilkin thanked President of Azerbaijan Ilham Aliyev for the attention shown towards the Astrakhan Region. He noted that large projects have been implemented in Astrakhan with support from the state of Azerbaijan, and the Heydar Aliyev Foundation.
Having highly appreciated the contribution made by Governor Alexander Jilkin to the development of relations between Azerbaijan and Russia, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva said that the Heydar Aliyev Foundation had implemented a number of projects in Astrakhan, and today, the opening of a monument to Prince Vladimir  and laying the foundation of a new kindergarten will take place.
Head of the Public and Political Affairs Department of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijani Ali Hasanov, head of the Narimanov District Executive Authority Abdin Farzaliyev and heads of the Azerbaijani Diaspora in the Astrakhan Region attended the meeting.