Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Ətraf Mühitin Mühafizəsi üzrə Beynəlxalq Dialoq Təşəbbüsünün – IDEA-nın təsisçisi Leyla Əliyeva BMT-nin Ətraf Mühit Proqramının (UNEP) regional direktoru Jan Dusiklə görüşüb.
Görüş IDEA və UNEP-in əməkdaşlığı ilə həyata keçirilən “Yaşıl həftə” layihəsi çərçivəsində baş tutub.
Görüşdə layihənin əhəmiyyəti vurğulanıb, Azərbaycan ilə UNEP arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsi, ətraf mühitin mühafizəsi üzrə gələcəkdə də birgə bir çox proqramların və layihələrin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.

Azerbaijan and UNEP have explored ways of further developing cooperation as Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, Founder and Director of the International Dialogue for Environmental Action (IDEA) global initiative Leyla Aliyeva met Acting Director, UNEP Regional Office for Europe Jan Dusik.
The meeting was held on the sidelines of Green Week international project, implemented by IDEA in collaboration with UNEP.
They stressed importance of the project and discussed the issues of further development of the bilateral relations between Azerbaijan and UNEP, and joint implementation of several programs and projects on environmental protection in the future.