Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Ətraf Mühitin Mühafizəsi üzrə Beynəlxalq Dialoq Təşəbbüsünün – IDEA-nın təsisçisi Leyla Əliyeva BMT-nin Ətraf Mühit Proqramının (UNEP) regional direktoru Jan Dusiklə görüşüb.
Görüş IDEA və UNEP-in əməkdaşlığı ilə həyata keçirilən “Yaşıl həftə” layihəsi çərçivəsində baş tutub.
Görüşdə layihənin əhəmiyyəti vurğulanıb, Azərbaycan ilə UNEP arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsi, ətraf mühitin mühafizəsi üzrə gələcəkdə də birgə bir çox proqramların və layihələrin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель Инициативы международного диалога по охране окружающей среды – IDEA Лейла Алиева встретилась с региональным директором Программы ООН по окружающей среды (UNEP) Жаном Дусиком.
Встреча состоялась в рамках проекта «Зеленая неделя», осуществляемого при сотрудничестве IDEA и UNEP.
Было подчеркнуто значение проекта, обсуждены вопросы дальнейшего развития взаимных связей сотрудничества между Азербайджаном и UNEP, совместной реализации в будущем многих программ и проектов по охране окружающей среды.