İyulun 11-də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə Fransanın Kann şəhərində 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunlarına həsr olunan yürüş olub.
Kann şəhərinin məşhur Kruazet bulvarında təşkil olunan yürüşə onlarla şəhər sakini və turist qatılıb. Yürüşə qatılanlara üzərində “Bakı-2015 – ilk Avropa Oyunları” sözləri yazılmış idman formaları paylanılıb.
Kruazet bulvarı boyunca keçirilən yürüşdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da iştirak edib.
Yürüşün sonunda qaliblərin mükafatlandırması mərasimi keçirilib. Onlara fəxri fərman və gələn il keçiriləcək ilk Avropa Oyunlarına baxmaq üçün Bakıya səfər biletləri təqdim olunub. Birinci yeri tutan Maksons Vadelinə mükafatı Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, Avropa oyunlarının Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva təqdim edib.
Sonra yürüş iştirakçıları arasında lotereya oyunu keçirilib və Heydər Əliyev Fondunun hədiyyəsi olan elektromobilin sahibi müəyyənləşib.

A march devoted to the first European Games to be held in 2015 in Baku took place in the French city of Cannes with the organizational support of the Heydar Aliyev Foundation.
Tens of city residents and tourists joined the march organized in the famous Croisette Boulevard of Cannes. Those participating in the march were distributed T-shirts with “Baku-2015- first European Games” on.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva too participated in the march held along the Croisette Boulevard.
At the end of the march, a ceremony of rewarding winners took place. They were presented honorary diplomas and tickets to Baku to watch next year the first European Games. Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation, Chairperson of the European Games Organizing Committee Mehriban Aliyeva presented the prize to Macons Vadelin who took the first place.
Then a lottery was conducted among the participants of the march, and the winner was rewarded with an electric car, a prize from the Heydar Aliyev Foundation.