Fevralın 7-də 51-ci Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Ukraynadan əlavə - Avropada həll olunmamış münaqişələr” mövzusunda panel müzakirəsi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Sloveniyanın Prezidenti Borut Pahorun sədrliyi ilə keçirilən paneldə Azərbaycanın dövlət başçısı İlham Əliyev çıxış edib və sualları cavablandırıb.
Müzakirələrdə Serbiyanın Baş naziri Aleksandr Vuçiç, Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili, Xorvatiya Baş nazirinin birinci müavini, xarici və Avropa işləri üzrə nazir Vesna Pusiç də iştirak ediblər.

7 февраля в рамках 51-й Мюнхенской конференции по безопасности состоялось панельное обсуждение на тему «Кроме Украины – неурегулированные конфликты в Европе».
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева приняли участие в мероприятии.
Глава Азербайджанского государства Ильхам Алиев выступил и ответил на вопросы на панели, проходившей под председательством президента Словении Борута Пахора.
В обсуждениях также приняли участие премьер-министр Сербии Александр Вучич, премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, первый заместитель премьер-министра Хорватии, министр по иностранным и европейским делам Весна Пусич.