Səfər çərçivəsində IDEA İctimai Birliyinin Resurs Mərkəzində müxtəlif ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin iştirakı ilə “Mavi Dəniz Fondu” tərəfindən çəkilmiş və beynəlxalq ictimaiyyət tərəfindən böyük maraqla qarşılanan “Bir cinsin sonu” (End of the line) filminin ilk nümayişi keçirilib.
Nümayişdən sonra Çarlz Klover və “Mavi Dəniz Fondu”nun digər əməkdaşları təmsil etdikləri təşkilatın fəaliyyəti barədə məlumat verib, tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi Leyla Əliyeva ilə görüşüblər. Görüşdə Xəzər dənizində ekoloji vəziyyət və onun faunasının mühafizə və bərpası məsələləri müzakirə edilib. Qonaqlara dəniz ətraf mühitinin mühafizəsi istiqamətində görülən tədbirlər və əldə olunmuş uğurlar haqda məlumat verilib. Tərəflər əməkdaşlığın və qarşılıqlı faydalı dialoqun davam etdirilməsinin önəmini qeyd ediblər.

Within the framework of the visit, demonstration of the documentary “End of the line” shot by Blue Marine Foundation and welcomed with great interest by international public took place at IDEA Public Association’s Resource Centre, attended by students studying at various higher schools.
After the demonstration, Charles Clover and other employees of Blue Marine Foundation gave information about the activity of their organization, answered questions of students.
Within the framework of the visit, the guests met with Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder of IDEA Public Association Leyla Aliyeva. Issues concerning the ecological condition in the Caspian Sea and protection of its fauna and flora were discussed. The guests were given information about the actions taken towards protection of the marine environment and achievement reached in this field. The parties emphasized the significance of continuing the cooperation and mutually beneficial dialogue.