Martın 19-da Bakıda Azərbaycan xalqının milli bayramı - Novruz münasibətilə ümumxalq şənliyi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Novruz şənliyində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı, xanımı və ailə üzvləri əvvəlcə Qız qalasının qarşısındakı meydana gəldilər.
Dədə Qorqud xeyir-dua verərək, Novruz bayramının xalqımıza ruzi-bərəkət gətirməsini arzuladı.
Sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və ailə üzvləri Dənizkənarı Milli Parka gəldilər. Milli Parkda təşkil edilən milli-mənəvi dəyərlər və idman stendləri bayram şənliyinə xüsusi çalar qatırdı. Burada ölkəmizin müxtəlif bölgələrini təmsil edən özfəaliyyət kollektivlərinin çıxışları və hazırlanmış sənətkarlıq nümunələri maraqla qarşılandı.
Dövlətimizin başçısı və ailə üzvləri müxtəlif rayonlardan gətirilmiş məhsulların sərgisi, müxtəlif şirniyyat nümunələri, sənətkarlıq nümunələrinin sərgisi ilə tanış oldular.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva bayram şənliyində “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarına həsr olunmuş stendlərin qarşısında idmançıların çıxışlarını izlədilər.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, Mrs Mehriban Aliyeva and family members attended the Novruz festivities.
The Head of the State, his spouse and family members first arrived at the square before the Maiden Tower.
Giving his blessing, Dada Gorgud wished that Novruz Bayram bring abundance to our nation.
President Ilham Aliyev lit the Novruz bonfire.
The Head of the State delivered a speech at the festivity.
Then Azerbaijani President Ilham Aliyev and family members arrived at the Seaside National Park. National and moral treasures and sports stands arranged at the National Park added special taste to the festivities. Performances of amateur groups representing various regions of the country and samples of art were welcomed with interest.
The President and family members acquainted themselves with an exhibition of products brought from various regions, assorted samples of sweets, and samples of art.
At the festivity, Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva saw performances of sportsmen before the stands devoted to the Baku-2015 First European Games.