Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının Xoşməramlı səfiri adına layiq görülüb.
Mayın 25-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva ilə görüşən BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) baş direktoru Jose Qratsiano Da Silva Xoşməramlı səfir diplomunu Mehriban Əliyevaya təqdim edib.
Leyla Əliyeva bu ada aclıqla mübarizə, ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması, kənd təsərrüfatı, meşə və balıqçılıq təsərrüfatının səmərəliliyinin artırılması, sağlam ərzaq sistemlərinin yaradılması kimi məqsədlərə nail olunmasına verdiyi töhfəyə görə layiq görülüb.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Union Leyla Aliyeva was conferred on the title of a Goodwill Ambassador of UN Food and Agriculture Organization.
At the meeting with Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva on May 25, Director General of the UN Food and Agriculture Organization (FAO) José Graziano da Silva presented the diploma of a Goodwill Ambassador to Mehriban Aliyeva.
Leyla Aliyeva was conferred on this title for her contribution to achieving such goals as combatting hunger, ensuring food safety, increasing efficiency of agriculture, forestry and fishery, and creation of healthy food systems.