İyunun 27-də birinci Avropa Oyunlarının kişilər arasında boks yarışlarında Azərbaycanın aktivinə daha üç qızıl medal yazılıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı, "Bakı-2015" birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri boks yarışlarını izləyiblər.
"Baku Crystal Hall"da keçirilən yarışlarda 60 kiloqram çəki dərəcəsində Azərbaycan boksçusu Albert Səlimov final qarşılaşmasında Fransa təmsilçisinə qalib gəlib.
Sonra 69 kiloqram çəkidə Pərviz Bağırov həlledici görüşə çıxıb. O, rusiyalı Aleksandr Besputindən üstün olub və birinci Avropa Oyunlarının qalibi adını qazanıb.
Azərbaycan boksçusu Abdulqadir Abdullayev isə 91 kiloqram çəki dərəcəsində finala vəsiqə qazanıb. Onun rəqibi zədəli olduğundan final görüşünə çıxmayıb və Abdulqadir Abdullayev avtomatik qalib elan olunub.

On June 27, Azerbaijani sportsmen won three more gold medals in the boxing competitions among men at the 1st European Games.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady, Chairperson of the 1st European Games Organizing Committee Mehriban Aliyeva and family members watched the boxing competitions.
Azerbaijani boxer Albert Salimov defeated his French rival in the 60-kg weight category in the finals of the competitions held in Baku Crystal Hall.
Then Parviz Baghyrov competed in the 69-kg weight category. He won his Russian rival Alexander Besputin and was a winner of the 1st European Games.
Azerbaijani boxer Abdulgadir Abdullayev reached the finals in the 91kg weight category. As his rival had been injured, he could not compete and Abdulgadir Abdullayev was automatically declared a winner.