Dekabrın 22-də İDEA İctimai Birliyi, “ASAN xidmət” və “Azersun Holding” MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə Bərdə “ASAN xidmət” mərkəzində “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl dağ” sosial aksiyası keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov və Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vidadi İsayev layihənin mahiyyətindən və əhəmiyyətindən danışıblar.
Aksiya zamanı Yevlax, Bərdə, Ağdam və Tərtər rayonlarından toplanan 65 ton kağızdan simvolik dağ yaradılıb.
Sonda kağız tullantılarının toplanmasında fəallıq göstərən rayonların nümayəndələri, həmçinin ən fəal iştirakçılar diplomla təltif olunub.

On December 22, with the joint organizational support of IDEA Public Union, “ASAN Service” and “Azersun Holding” LTD, a social action called “Green Mount” took place within the framework of the project “Let us exchange every piece of paper for a leaf” at “ASAN Service” centre in Barda.
Addressing the event, chairperson of the State Agency for Serving Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Karimov and head of Barda district Executive Authority Vidadi Isayev talked about the essence and significance of the project.
During the action, a symbolic mount was created from 65 tons of paper collected in Yevlakh, Barda, Aghdam and Tartar districts.
At the end, representatives of the district who have been active in the collection of paper, as well as active participants were awarded diplomas.