Aprelin 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) xoşməramlı səfiri Leyla Əliyeva BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunda iştirak edən FAO-nun aparat rəhbəri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Mario Lubetkin və təşkilatın tərəfdaşlıq və əlaqələndirmə ofisinin rəhbəri Mələk Çakmak ilə görüşüb.
Görüşdə paytaxtımızda təşkil olunan Forumun ideya və məqsədlərinin müasir dövrdə böyük əhəmiyyət daşıdığı qeyd edilib, tədbir çərçivəsində aprelin 25-də keçirilən Gənclər Forumunda da qaldırılan məsələlərin və səslənən fikirlərin önəmi vurğulanıb. Leyla Əliyeva ətraf mühitin qorunması ilə bağlı fikirlərini bildirib.
Söhbət zamanı, həmçinin dünyada aclıqla mübarizə, Xəzərdə nərə balığının artırılması və məktəblərdə düzgün qidalanma kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UN’s Food and Agriculture Organization (FAO) Leyla Aliyeva met, April 26, acting head of FAO machinery Mario Lubetkin and head of the organization’s office for partnership and coordination Melek Çakmak, who are attending the 7th Global Forum of UN Alliance of Civilizations.
At the meeting was mentioned that the idea and purposes of the Forum held in our capital are of great importance today, and the significance of the issues raised and thoughts expressed at the Youth Forum held on April 25 within the framework of the event were emphasized. Leyla Aliyeva expressed her ideas with regard to protecting the environment.
During the talks, discussions were also held on such issues as worldwide combatting hunger, increasing the number of sturgeon in the Caspian Sea, and proper nourishment at schools.