Aprelin 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) xoşməramlı səfiri Leyla Əliyeva BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunda iştirak edən FAO-nun aparat rəhbəri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Mario Lubetkin və təşkilatın tərəfdaşlıq və əlaqələndirmə ofisinin rəhbəri Mələk Çakmak ilə görüşüb.
Görüşdə paytaxtımızda təşkil olunan Forumun ideya və məqsədlərinin müasir dövrdə böyük əhəmiyyət daşıdığı qeyd edilib, tədbir çərçivəsində aprelin 25-də keçirilən Gənclər Forumunda da qaldırılan məsələlərin və səslənən fikirlərin önəmi vurğulanıb. Leyla Əliyeva ətraf mühitin qorunması ilə bağlı fikirlərini bildirib.
Söhbət zamanı, həmçinin dünyada aclıqla mübarizə, Xəzərdə nərə balığının artırılması və məktəblərdə düzgün qidalanma kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

26 апреля вице-президент Фонда Гейдара Алиева, посол доброй воли Продовольственной и сельскохозяйственной организации (FAO) ООН Лейла Алиева встретилась с участвующими в VII Глобальном форуме Альянса цивилизаций ООН временно исполняющим обязанности руководителя аппарата FAO Марио Лубеткиным и главой офиса по партнерству и координации организации Мелек Чакмак.
На встрече отмечалось, что идеи и цели организованного в нашей столице Форума представляют большое значение на современном этапе, подчеркнуто значение поднятых вопросов и высказанных мнений на Моложеном форуме, который состоялся 25 апреля. Лейла Алиева высказала свои мысли, связанные с защитой окружающей среды.
В ходе беседы также состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как борьба с голодом, увеличение осетровых в Каспии и правильное питание в школах.