Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatda olub.
Leyla Əliyeva pansionatın sakinləri ilə görüşərək onlarla söhbət edib. Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondu mütəmadi olaraq bu pansionata baş çəkir. Budəfəki ziyarəti zamanı Leyla Əliyeva pansionatda yaşayanlara müxtəlif hədiyyələr verib, o cümlədən öz şeirlər kitabını imzalayaraq hədiyyə edib və şeirlərindən bəzilərini oxuyub.
Qeyd edək ki, Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionat ötən əsrin 60-cı illərindən fəaliyyət göstərir. 2013-cü ildə pansionatda tikilmiş yeni korpusun açılışı olub.
Heydər Əliyev Fondu müntəzəm olaraq uşaq evləri və internat məktəbləri ilə yanaşı, ahıllarla da görüşür, onların qayğıları ilə maraqlanır.

Лейла Алиева встретилась и побеседовала с жителями пансионата.
Фонд Гейдара Алиева регулярно организовывает встречи в этом пансионате. В ходе нынешнего посещения Лейла Алиева преподнесла проживающим в пансионате различные подарки, в том числе подписала и подарила свою книгу стихов, прочитала некоторые из стихотворений.
Пансионат для инвалидов войны и труда действует с 60-х годов прошлого века. В 2013 году состоялось открытие нового корпуса пансионата.
Фонд Гейдара Алиева, наряду с детскими домами и интернат-школами, также регулярно организовывает встречи с пожилыми людьми, интересуется их заботами.