İyulun 7-də Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlar üçün istirahət proqramı təşkil edilib.
Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva paytaxtın 1 saylı körpələr evi və 1 saylı uşaq evində tərbiyə alan uşaqlarla ilə birlikdə şənlikdə iştirak edib.
Körpələr və uşaq evlərində tərbiyə alan uşaqlar onlar üçün tərtib olunmuş müxtəlif əyləncələrdə asudə vaxtlarını keçiriblər.
Leyla Əliyeva uşaqlarla səmimi söhbət edib, onların əyləncələrində iştirak edib.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondu valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlara müntəzəm baş çəkir, onların hansı qayğıya, mənəvi dəstəyə ehtiyacı olması ilə maraqlanır, uşaq və yeniyetmələrin təlim-tərbiyələri, asudə vaxtlarının təşkilində iştirak edir.
İstirahət günlərində, müxtəlif bayram və əlamətdar günlərdə əyləncələrin təşkili isə uşaqlara unudulmaz xoş anlar yaşadır.

On July 7, a holiday programme was organized for children deprived of parental care, following the Heydar Aliyev Foundation’s initiative.
Vice-president of the Foundation Leyla Aliyeva attended the festivity together with the children being brought up in Nursery No. 1 and Children’s Home No.1 of the capital.
Children being brought up in the nursery and children’s home spent their free time with various entertainments arranged for them.
Leyla Aliyeva had a sincere talk with children and participated in their entertainments.
The Heydar Aliyev Foundation has been paying visits to children deprived of parental care on a regular basis, enquiring about their problems, need for moral support, and participating in the organization of education for children and juveniles and spending their leisure.
Organization of entertainments at weekends and various holidays and important days bestows unforgettable moments upon the children.