Arif Məlikovun “Not əsərlərinin tam külliyyatı”nın təqdimat mərasimi keçirilib
Dekabrın 16-da M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasında görkəmli bəstəkar, Xalq Artisti, Dövlət və Heydər Əliyev mükafatları laureatı, AMEA-nın həqiqi üzvi, professor Arif Məlikovun “Not əsərlərinin tam külliyyatı”nın təqdimat mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə qonaqlar filarmoniyanın foyesində Arif Məlikovun kitablarından ibarət sərgisi ilə tanış olublar.
Mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə tədbirdə çıxış ediblər.
Gecədə Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin müşayiəti ilə Dövlət Xor Kapellasının ifasında Arif Məlikovun “Vətən” vokal-simfonik poeması və “Təzadlar” adlı 6-cı simfoniyası səsləndirilib. Orkestri Xalq Artisti Rauf Abdullayev idarə edib.

On December 16, presentation of the “Complete Note Works” by Professor Arif Malikov, an eminent composer, People’s Artist, laureate of State and Heydar Aliyev awards, member of ANAS, took place at the Azerbaijan State Philharmonic named after M.Magomayev.
First, guests became acquainted with an exhibition comprised of Arif Malikov’s books in the foyer of the Philharmonic.
Minister of culture and tourism Abulfas Garayev and President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician Akif Alizadeh addressed the event.
Arif Malikov’s “Homeland” vocal-symphonic poem and 6th symphony called “Contradictions” were performed at the evening by the State Choir accompanied by the Azerbaijan State Symphonic Orchestra named after U.Hajibeyli, directed by people’s Artist Rauf Abdullayev.