Arif Məlikovun “Not əsərlərinin tam külliyyatı”nın təqdimat mərasimi keçirilib
Dekabrın 16-da M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasında görkəmli bəstəkar, Xalq Artisti, Dövlət və Heydər Əliyev mükafatları laureatı, AMEA-nın həqiqi üzvi, professor Arif Məlikovun “Not əsərlərinin tam külliyyatı”nın təqdimat mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə qonaqlar filarmoniyanın foyesində Arif Məlikovun kitablarından ibarət sərgisi ilə tanış olublar.
Mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə tədbirdə çıxış ediblər.
Gecədə Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin müşayiəti ilə Dövlət Xor Kapellasının ifasında Arif Məlikovun “Vətən” vokal-simfonik poeması və “Təzadlar” adlı 6-cı simfoniyası səsləndirilib. Orkestri Xalq Artisti Rauf Abdullayev idarə edib.

Состоялась презентация «Полного собрания нотных произведений» Арифа Меликова
16 декабря в Азербайджанской государственной филармонии имени М.Магомаева состоялась презентация «Полного собрания нотных произведений» выдающегося композитора, народного артиста, лауреата государственной премии и премии Гейдара Алиева, действительного члена НАНА, профессора Арифа Меликова.
Сначала в фойе филармонии гости ознакомились с выставкой книг Арифа Меликова.
На мероприятии выступили министр культуры и туризма Абульфас Гараев и президент Национальной академии наук Азербайджана, академик Акиф Ализаде.
На вечере в исполнении Государственной хоровой капеллы в сопровождении Азербайджанского государственного симфонического оркестра имени У.Гаджибейли прозвучали вокально-симфоническая поэма Арифа Меликова «Вэтэн» и 6-я симфония «Тэзадлар». Оркестром управлял народный артист Рауф Абдуллаев.