Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Nəsimi rayonu Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 11 saylı xüsusi məktəbin şagirdləri ilə görüşüb. Bu məktəbdə təhsil alan sağlamlıq imkanları məhdud, daun və autizm sindromlu uşaqların şəraiti ilə tanış olan Leyla Əliyeva tədris prosesi ilə maraqlanıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva sinif otaqlarına baş çəkib və dərslərin gedişini izləyib. Məlumat verilib ki, hazırda məktəbdə 109 nəfər, ev şəraitində isə 749 nəfər fərdi təhsil alır.
Leyla Əliyeva uşaqların təhsil ilə yanaşı, yaradıcılığa da maraq göstərməsini təqdirəlayiq hal kimi qiymətləndirib, onların istedad imkanlarının daha da genişləndirilməsini vacib sayıb, həmçinin təhsil ocağının şəraitinin yaxşılaşdırılmasının diqqətdə saxlanılmalı olduğunu bildirib.
Daha sonra Leyla Əliyeva Nəsimi rayonundakı Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 268 saylı xüsusi məktəbin şəraiti ilə tanış olub. Burada hazırda 160 uşaq təhsil alır. Bununla yanaşı uşaqlara ev şəraitində fərdi dərslər də verilir.
Uşaqlar hazırladıqları bədii proqram və rəqs nömrələrini təqdim edib və Leyla Əliyeva ilə xatirə şəkli çəkdiriblər.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева встретилась с учащимися специальной школы номер 11 для детей с ограниченными возможностями здоровья в Насиминском районе столицы.
Ознакомившись с условиями, созданными в этой школе для детей с ограниченными возможностями здоровья, синдромами Дауна и аутизма, Лейла Алиева поинтересовалась учебным процессом.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева посетила классные комнаты и наблюдала за ходом занятий. Было сообщено, что в настоящее время в школе обучается 109 человек, а 749 человек – индивидуально в домашних условиях.
Лейла Алиева выразила удовлетворение интересом, проявляемым детьми к творчеству, наряду с образованием, отметила необходимость расширения возможностей для раскрытия их талантов, а также подчеркнула, что улучшение условий в учебном заведении должно находиться в центре внимания.
Затем Лейла Алиева ознакомилась с условиями, созданными в специальной школе номер 268 для детей с ограниченными возможностями здоровья, также расположенной в Насиминском районе. Было отмечено, что в настоящее время здесь обучаются 160 детей. Наряду с этим, для детей проводятся индивидуальные занятия в домашних условиях.
Дети представили художественную программу и танцевальные номера, сфотографировались на память с Лейлой Алиевой.