Heydər Əliyev Fondu Bakının Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatın sakinləri ilə növbəti görüş təşkil edib.
Nahar və çay süfrəsi arxasında keçən görüşdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva iştirak edib.
Leyla Əliyeva pansionatın sakinləri ilə görüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Heydər Əliyev Fondunun valideyn himayəsindən məhrum, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlarla yanaşı, əmək və müharibə veteranları ilə və ahıllarla daim görüşlər keçirdiyini, onları qayğı ilə əhatə etdiyini vurğulayan pansionat sakinləri bunun mənəvi baxımdan böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini bildiriblər.
Heydər Əliyev Fondunun nümayəndələri mütəmadi olaraq Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionata baş çəkir, buranın şəraiti, sakinlərin qayğıları ilə maraqlanır, onların müxtəlif problemlərinin həllində iştirak edirlər. Eləcə də pansionat sakinlərinin asudə vaxtlarının təşkili daim diqqətdə saxlanılır.
Pansionatdan kənar təşkil olunan budəfəki görüş və istirahət proqramı sakinlər üçün xoş təəssürat yaradıb.

Фонд Гейдара Алиева организовал очередную встречу с жителями пансионата для инвалидов войны и труда, расположенного в бакинском поселке Бильгя.
Во встрече, проходившей за обедом и чаепитием, приняла участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
Лейла Алиева встретилась с постояльцами пансионата, тепло побеседовала с ними.
Подчеркнув, что Фонд Гейдара Алиева, наряду с нуждающимися в особой заботе детьми, лишенными родительской опеки, постоянно проводит встречи с ветеранами труда и войны и пожилыми людьми, окружает их заботой, жители пансионата отметили, что это имеет важное значение с моральной точки зрения.
Представители Фонда Гейдара Алиева регулярно посещают пансионат для инвалидов войны и труда в поселке Бильгя, интересуются созданными здесь условиями, заботами обитателей, принимают участие в решении их различных проблем. Постоянное внимание также уделяется организации досуга обитателей пансионата.
Нынешняя встреча и программа отдыха, организованные за пределами пансионата, произвели на постояльцев приятное впечатление.