“Jara” festivalının dördüncü günündə qırmızı xalı üzərindən keçid mərasimi zamanı aparıcılar musiqi bayramının fəxri qonaqları sırasında olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanı mikrofon önünə dəvət ediblər.
Leyla Əliyeva aparıcıların bir neçə sualını cavablandırıb.
Aparıcı: Hamı, Azərbaycanın qonaqları, Bakının qonaqları bugünkü konsertin nə vaxt başlayacağını gözləyir. Baxın görün, hamı sizi necə sevir, sizi həmişə belə alqışlayırlar. Hamı sizinlə söhbət etmək, şəkil çəkdirmək istəyir. Deyin görüm, siz belə böyük sevginin öhdəsindən necə gəlirsiniz?
Leyla Əliyeva: Bu sözlərə görə sağ olun. Bu, çox böyük xoşbəxtlikdir.
Aparıcı: Sizin heyrətamiz şeirləriniz var. Mən sizin instaqram səhifənizə baxdım, çox şey oxudum. Sizi nə ruhlandırır?

During the ceremony of walking the red carpet on the fourth day of “Jara” Festival, the hosts invited Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, who was among the honorary guests of the Festival, to take the floor.
Leyla Aliyeva answered a few questions of the hosts.
The Host: Everyone, guests of Azerbaijan, guests of Baku are waiting for the commencement of today’s concert. Look, how they all love you, welcome you always this way. They all want to talk to you, and get photographed. Please tell me, how do you handle such a great love?
Leyla Aliyeva: Thank you for these words. This is a great happiness.
The Host: You have amazing poems. I’ve visited your Instagram page, read a lot of things. What does inspire you?
Leyla Aliyeva: Life, love - everything.
The Host: This is why you are shining so brightly. A nice human is nice in all terms. Thank you very much.