“Jara” festivalının dördüncü günündə qırmızı xalı üzərindən keçid mərasimi zamanı aparıcılar musiqi bayramının fəxri qonaqları sırasında olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanı mikrofon önünə dəvət ediblər.
Leyla Əliyeva aparıcıların bir neçə sualını cavablandırıb.
Aparıcı: Hamı, Azərbaycanın qonaqları, Bakının qonaqları bugünkü konsertin nə vaxt başlayacağını gözləyir. Baxın görün, hamı sizi necə sevir, sizi həmişə belə alqışlayırlar. Hamı sizinlə söhbət etmək, şəkil çəkdirmək istəyir. Deyin görüm, siz belə böyük sevginin öhdəsindən necə gəlirsiniz?
Leyla Əliyeva: Bu sözlərə görə sağ olun. Bu, çox böyük xoşbəxtlikdir.
Aparıcı: Sizin heyrətamiz şeirləriniz var. Mən sizin instaqram səhifənizə baxdım, çox şey oxudum. Sizi nə ruhlandırır?

В четвертый день фестиваля "Жара" во время прохода по красной дорожке ведущие пригласили к микрофону находившуюся среди почетных гостей музыкального праздника вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлу Алиеву.
Лейла Алиева ответила на несколько вопросов ведущих.
Ведущая: Все, гости Азербайджана, гости Баку ждут, когда начнется мероприятие. Посмотрите, как вас все любят, вам всегда так аплодируют. Просто все желают пообщаться, сделать фотографии. Скажите, как вы справляетесь с такой огромной любовью?
Лейла Алиева: Спасибо за эти слова. Это такое большое счастье.
Ведущая: У вас потрясающие стихи. Я перелистала ваш инстаграм, много очень прочитала. Что вас вдохновляет?