“Jara-2017” Beynəlxalq Musiqi Festivalının dördüncü – sonuncu günü Rusiyanın Əməkdar Artisti Qriqori Lepsin yaradıcılığına həsr edilib.
Musiqi gecəsinin fəxri qonaqları sırasında Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da olub.
Konsert zamanı Leyla Əliyeva “Jara”nın aparıcıları Yana Çurokovanın və Maksim Qalkinin suallarını cavablandırıb.
Aparıcı Leyla Əliyevanın Azərbaycan mədəniyyətinin dünyada tanıdılmasında böyük işlər gördüyünü xatırladıb, bu festivalın əhəmiyyəti barədə onun fikirlərini soruşub.
Leyla Əliyeva deyib: “Bu, çox gözəl festivaldır. Burada o qədər sevgi, o qədər mehribanlıq və şənlik, o qədər gözəl artist və qonaq var ki... Çox böyük sevincdir. Əlbəttə ki, bütün gənclərimizə və qonaqlarımıza təşəkkür etmək istəyirəm. Çünki belə ab-havanı birlikdə yaradırıq. Hamıya təşəkkür edirəm. Qoy hər günümüz belə səadət dolu olsun.
Aparıcı: Düşünürəm ki, barəsində danışdığın bütün bu keyfiyyətlər həm də festivalın ideya ruhlandırıcısı kimi sizdən gəlir.

Четвертый, заключительный день Международного музыкального фестиваля «Жара-2017» был посвящён творчеству заслуженного артиста России Григория Лепса.
Среди почетных гостей музыкального вечера находилась и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
Во время концерта Лейла Алиева ответила на вопросы ведущих «Жары» Яны Чуриковой и Максима Галкина.
Ведущая напомнила о том, что Лейла Алиева много делает для того, чтобы культуру Азербайджана узнали во всем мире, спросила ее мнение о значении этого фестиваля.
Лейла Алиева сказала: «Это прекрасный фестиваль. Здесь столько любви, такая энергия, столько доброты и веселья. Столько прекрасных артистов, гостей. Это огромная радость … Конечно же, я хочу поблагодарить всю нашу молодежь и наших гостей. Потому что эту атмосферу создаем мы вместе. Спасибо всем. Пусть каждый день будет у нас такой счастливый».
Ведущий: Я думаю, что все эти качества, о которых ты говорила, идут от тебя в том числе, как от идейного вдохновителя фестиваля.