Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin (BMDTU) V.Vasilenko adına daxili xəstəliklərin propedevtikası klinikasında Şəkərli Diabetə qarşı Mübarizə Günü təşkil edilib.
RAGB-nin idarə heyətinin üzvü Emin Hacıyev, təşkilatın fəalları, BMDTU-nun tələbələri və klinikanın Uşaq Endokrinologiya şöbəsinin müdiri Alisa Vitebskaya balaca pasiyentlərlə görüşüb, onlarla oyun formasında şəkərli diabetə hər kəsin özünün nəzarət etməsinin əhəmiyyətini izah ediblər. Sonra müxtəlif müsabiqə və oyunlar keçirilib. Uşaqlar özlərinin yeni dostları ilə birlikdə bu müsabiqə və oyunlarda həvəslə iştirak ediblər.
Tədbirin sonunda RAGB nümayəndələri Leyla Əliyevanın adından bu tibb müəssisəsinə məişət texnikası bağışlayıblar, uşaqlara isə hədiyyələr təqdim edilib.
Klinikanın rəhbərliyi Şəkərli Diabetə qarşı Mübarizə Günü aksiyasının təşkilinə və keçirilməsinə görə Leyla Əliyevaya və bu tədbirdə fəal iştirak edənlərin hamısına təşəkkür edib.

Following the initiative of Chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) Leyla Aliyeva, a Day of Struggle Against Diabetes was arranged at the Internal Diseases Preliminary Studies Clinic named after V.Vasilenko at the I.M.Sechenov First Moscow State Medical University (FMSMU).
Member of AYOR’s Board of Directors Emin Hajiyev, activists of the organization, students of FMSMU and head of the Clinic’s Child Endocrinology Department Alisa Vitebskaya met with little patients, and explained them, in the form of a game, the significance of each of them controlling the diabetes. Then various contests and games took place. Children participated, together with their new friends, in these games and contests with great pleasure.
At the end of the event, AYOR’s representatives donated household appliances to this medical institution on behalf of Leyla Aliyeva, and presented gifts to children.
The clinic’s leadership thanked Leyla Aliyeva for the organization of the Day of Struggle Against Diabetes, and those who have taken active part in this event.