Mayın 30-da Bakı Şopinq Festivalı çərçivəsində “Port Baku Mall”un bədii qalereyasında dünyanın ən məşhur interyer dizaynerlərindən olan Kirill İstominin “LivingwithArt” adlı şəxsi sərgisinin açılışı olub.
Kirill İstominin “LivingwithArt” adlı şəxsi sərgisində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın rəsmləri də nümayiş olunur. Leyla Əliyevanın sərginin mərkəzində quraşdırılan guşədə nümayiş olunan rəsmləri böyük maraqla qarşılanır.
Leyla Əliyeva fəal sosial və ictimai fəaliyyəti ilə yanaşı, yaradıcılıq sahəsində də böyük uğurlara imza atıb və dünyada tanınıb. Onun yaratdığı əsərlər bu sahənin tanınmış nüfuzlu mütəxəssisləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Leyla Əliyevanın əsərləri dünyanın Paris, Berlin, London, Moskva kimi mədəniyyət mərkəzlərindən sayılan şəhərlərdə nümayiş olunub.
2002-ci ildə yaradılmış “Kirill Istomin Interior Design & Decoration” bu gün daxili dizayn və dekorasiya sahəsində dünyada lider mövqeyə malik yaradıcı təşkilatlardan biridir. Onun layihələri bütün dünyada həyata keçirilir və böyük maraqla qarşılanır. İndiyədək Kirill İstominin əsərləri Paris, Cenevrə, London, Nyu-York, Los-Anceles, Sankt-Peterburq, Moskva və Alma-Atıda, həmçinin Fransanın və İtaliyanın turizm bölgələrində nümayiş olunub. Şirkətin təsisçisi Kirill İstomin “AD” və “ElleDecoration” jurnallarının versiyalarına görə, dünyanın ən yaxşı dekorçularından biridir. Sərgidə nümayiş olunan fotoların müəllifləri dünyanın ən yaxşı interyer fotoqraflarıdır. Burada, həmçinin xüsusi olaraq Bakı üçün yaradılan və Azərbaycan motivləri əsasında quraşdırılan interyer, dizayn studiyasının bütün dünyada reallaşdırdığı fotolayihələr təqdim edilir.
Ümumilikdə, şirkət daxili memarlığın yaradılması, fərdi yaşayış binalarının və nümayəndəlik ofislərinin daxili dizaynından tutmuş, otaqların dekorasiyası və yenilənməsinədək müxtəlif miqyaslı layihələr üzərində işləyir. Hər bir obyekt üçün xüsusi mebel, divar kağızları və parçalar hazırlanır, eksklüziv stol və yataq dəstləri, aksesuarlar sifariş edilir, həmçinin nadir sənət əşyaları seçilir.

A solo exhibition called “LivingwithArt” by Kirill Istomin, one of the most famous interior designers of the world, was inaugurated in the artistic gallery of “Port Baku Mall” within the framework of the Baku Shopping Festival, May 30.
The solo exhibition “LivingwithArt” by Kirill Istomin displays also paintings by Leyla Aliyeva, the vice-president of the Heydar Aliyev Foundation. Displayed in the centre of the exhibition, paintings by Leyla Aliyeva arouses great interest.
Leyla Aliyeva has been successful in the realm of creativity, along with her social and public activities, and is well known in the world. Works created by her have received high appreciation of renowned specialists of this area. Works by Leyla Aliyeva have been displayed in such cities of the world as Paris, Berlin, London and Moscow that have been recognized as hubs of culture.
Established in 2002, “Kirill Istomin Interior Design & Decoration” is today one of the creative organizations of the world having a leading position in the domain of interior design and decoration. It has been implementing projects all over the world, being welcomed with great interest. So far, works by Kirill Istomin were demonstrated in Paris, Geneva, London, New York, Los Angeles, Saint Petersburg, Moscow and Almaty, as well as in tourism destinations of France and Italy. According to versions of “AD” and “ElleDecoration”, founder of the company Kirill Istomin is one of the best decorators of the world. Authors of the photos displayed at the exhibition are best interior photographers of the world. Here are also displayed photo projects implemented all over the world by the interior and design studio created specifically for Baku and installed on the basis of Azerbaijani motifs.
In general, the company has been working on various large-scale projects, from the creation of interior architecture to interior designs of individual residential buildings and representatives offices, to decoration of rooms, and renovation. Special furniture, wallpapers and fabrics are made for each object, exclusive table and sleeping sets, accessories are ordered and rare items of art chosen.