Bütün mətnMartın 1-də Moskvada Rusiya Dövlət Kitabxanasının Şərq Ədəbiyyatı Mərkəzində tanınmış rus yazıçısı, professor Yuri Pompeyevin “Qarabağ gündəliyi” kitabının təqdimatı olub. İslam Konfransı Təşkilatı Gənclər Forumundan (İKGF) verilən məlumata görə, Moskvanın “Kanonplyus” nəşriyyatı tərəfindən çap etdirilmiş kitab İKGF-nin mədəniyyətlərarası dialoq üzrə baş əlaqələndiricisi Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Xocalıya Ədalət” kampaniyası çərçivəsində hazırlanıb.

All text“Karabakh diary” by famous Russian writer, Prof. Yuri Pompeyev has today been presented at the Center of Eastern Literature of Russian State Library in Moscow. Islamic Conference Youth Forum for Dialogue and Cooperation (ICYFDC) told that the book published by Moscow “Kanonplyus” Publishing House had been prepared within the framework of “Justice for Khojaly” international campaign put forward by ICYFDC General Coordinator Leyla Aliyeva.