Bütün mətnMartın 17-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) xoşməramlı səfiri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə “Məktəb bağları” layihəsinə başlanılıb.

All textOn March 17, the project “School Gardens” was launched following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Association, Goodwill Ambassador of UN Food and Agriculture Organization (FAO) Leyla Aliyeva.
“School Gardens” projects is launched following Leyla Aliyeva’s initiative