Mayın 14-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Pekində Xarici Ölkələrlə Dostluq üzrə Çin Xalq Assosiasiyasının sədri xanım Li Syaolin ilə görüşüb.
Li Syaolin ötən il Azərbaycana səfərini, Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva ilə görüşlərini məmnunluqla xatırlayıb.
Xanım Li Syaolin rəhbərlik etdiyi təşkilatın Azərbaycan ilə əlaqələrindən danışaraq, bu işdə Heydər Əliyev Fondu ilə sıx əməkdaşlığın xalqlarımız arasında dostluq münasibətlərinin inkişafına böyük təkan verdiyini deyib.
Leyla Əliyeva Heydər Əliyev Fondu ilə Xarici Ölkələrlə Dostluq üzrə Çin Xalq Assosiasiyası arasında səmərəli əməkdaşlığı xüsusi vurğulayaraq, bu çərçivədə təşkil olunan tədbirlərdən danışıb. Gələcəkdə bu cür layihələrin qarşılıqlı olaraq davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

14 мая вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева встретилась в Пекине с председателем Китайской народной ассоциации дружбы с зарубежными странами Ли Сяолин.
Ли Сяолин с удовлетворением вспомнила свой прошлогодний визит в Азербайджан, встречи с Президентом Ильхамом Алиевым и первой леди Мехрибан Алиевой.
Говоря о связях возглавляемой ею организации с Азербайджаном, Ли Сяолин отметила, что тесное сотрудничество в этом деле с Фондом Гейдара Алиева придает большой импульс развитию дружественных отношений между нашими народами.
Особо подчеркнув плодотворное сотрудничество между Фондом Гейдара Алиева и Китайской народной ассоциацией дружбы с зарубежными странами, Лейла Алиева рассказала о мероприятиях, организованных в этих рамках. Была выражена уверенность в том, что взаимная реализация таких проектов продолжится и в будущем.