Mayın 27-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının tələbələri Milli Onkologiya Mərkəzinin Uşaq Klinikasında olublar.
Leyla Əliyeva və akademiyanın tələbələri klinikada müalicə alan uşaqlarla görüşərək onlara rəsm çəkməyi öyrədiblər.
Leyla Əliyevanın, Rəssamlıq Akademiyasının tələbələrinin bu təşəbbüsü, uşaqlarla birlikdə rəsm çəkmələri balacalar üçün əsl sürpriz olub. Bu, ağır xəstəlikdən əziyyət çəkən uşaqların əhval-ruhiyyəsini yüksəldib.

Leyla Aliyeva visits the Child Clinic of the National Oncological Centre
On May 27th, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and students of the Azerbaijan State Art Academy visited the Child Clinic of the National Oncological Centre.
Meeting with children being treated in the clinic, Leyla Aliyeva and students of the academy taught them painting a picture.
This initiative of Leyla Aliyeva and students of the Art Academy, their painting pictures together with children was a true surprise for the little. This cheered up the children suffering from such serious ailment.