İyunun 3-də Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə əlaqədar Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzində “Gözəl bir gün” adlı bayram tədbiri keçirilib. Tədbir Yaradıcılıq Mərkəzi tərəfindən “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin (AQUPDK) iştirakı ilə təşkil edilib.
Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru Anna İbrahimbəyova tədbir haqqında məlumat verib. O bildirib ki, bayram tədbiri Xalq yazıçısı, görkəmli kinodramaturq və rejissor Maqsud İbrahimbəyovun eyni adlı hekayəsi ilə adlandırılıb.
Tədbirdə “İstedArt” və “Yaradan uşaqlar” layihələrindən qırxdan çox uşaq iştirak edib.
Uşaqlar istedadlı gənc rəssamlar, musiqiçilər, fotoqraflar və xoreoqrafların təşkil etdikləri ustad dərslərində, əyləncəli oyunlarda, musiqili yarışmalarda iştirak ediblər.

A festive event is arranged for children at the Maksud Ibrahimbeyov Creativity Centre
A festive event called “One Beautiful Day” was arranged, June 3, at the Maksud Ibrahimbeyov Creativity Centre, on the occasion of the International Children’s Protection Day. The event was organized by the Creativity Centre, with participation of the “Icherisheher” State History and Architecture Reserve and the State Committee for Family, Women and Child Issues.
Director of the Maksud Ibrahimbeyov Creativity Centre Anna Ibrahimbeyova gave information about the event. She noted that the festive event was called by the same-name story of People’s writer, eminent script writer and movie director Maksud Ibrahimbeyov.
Over forty children from the projects “IstedArt” and “Creating Children” participated in the event.
Children participated in master classes, entertaining games and music contests arranged by talented young artists, musicians, photographers and choreographers.