İyulun 3-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Səhiyyə Nazirliyinin Kübra Fərəcova adına Elmi-Tədqiqat Pediatriya İnstitutunda olub.
Məlumat verilib ki, institutda 245 çarpayılıq 8 klinik şöbə və bir çox paraklinik bölmələr fəaliyyət göstərir.
Leyla Əliyeva burada müalicə olunan uşaqlar və onların valideynləri ilə görüşüb, balacalara hədiyyələr təqdim edib.
Heydər Əliyev Fondu respublikada ana və uşaqların sağlamlığının mühafizəsinə xüsusi diqqət yetirir. İndiyədək Fondun dəstəyi və təşəbbüsü ilə çox sayda ambulator-poliklinika və stasionar tibb müəssisələri təmir və bərpa olunub, müasir avadanlıqlarla təchiz edilib.

3 июля вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева посетила Научно-исследовательский институт педиатрии имени Кюбры Фараджевой Министерства здравоохранения.
Было сообщено о том, что в институте действуют 8 клинических отделений на 245 коек и многочисленные параклинические секции.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева встретилась с лечащимися здесь детьми и их родителями, преподнесла малышам подарки.
Фонд Гейдара Алиева проявляет особое внимание охране здоровья матерей и детей в республике. До настоящего времени при поддержке и по инициативе фонда отремонтированы, восстановлены и оснащены современным оборудованием многочисленные амбулаторно-поликлинические и стационарные медицинские учреждения.