Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva Bilgəhdəki Pensiya yaşına çatmış şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində olublar.
Mehriban Əliyeva əvvəlcə burada sağlamlığı məhdud insanların yaşayışı ilə maraqlanıb, onlarla söhbət edib.
Müəssisə sakinləri ilə görüşdə ahıl insanlar dövlətin onlara diqqət və qayğısından razılıqlarını bildiriblər, rahat yaşamaları üçün hər cür şəraitin yaradıldığını vurğulayıblar. Qeyd olunub ki, müəssisənin sakinləri arasında yaradıcı insanlar, müxtəlif sənət sahibləri var. Burada yaşayan ahıllar müxtəlif səhiyyə ocaqlarında müayinə edilir, onlar üçün mütəmadi olaraq konsertlər, bayram şənlikləri təşkil olunur.

26 августа Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева и ее дочь Лейла Алиева посетили в Бильгя учреждение социальных услуг для лиц, достигших пенсионного возраста.
Сначала Первый вице-президент Мехрибан Алиева поинтересовалась условиями жизни людей с ограниченными возможностями здоровья, побеседовала с ними.
На встрече с обитателями учреждения пожилые люди выразили удовлетворение вниманием и заботой государства о них, подчеркнули, что созданы все условия для их комфортной жизни. Было отмечено, что среди обитателей учреждения есть творческие люди, представители различных профессий. Проживающие здесь пожилые люди проходят осмотр в различных медицинских учреждениях, для них регулярно организуются концерты, праздничные веселья.
В учреждении социальных услуг для лиц, достигших пенсионного возраста, в настоящее время проживают 235 человек.