Dekabrın 17-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Milli Onkologiya Mərkəzinin Uşaq Klinikasında müalicə alan uşaqları ziyarət edib, onların səhhəti, müalicələrinin gedişi ilə maraqlanıb.
Görüş zamanı “Cırtdan. Novruz macərası” adlı ailəvi meqaşoudan əldə edilən vəsaitlə Milli Onkologiya Mərkəzinin uşaq şöbəsinə uşaqların müalicəsi üçün lazım olan dərman preparatları, eyni zamanda, burada müalicə alan uşaqların əylənməsi üçün xüsusi kompüter oyunları, müxtəlif oyuncaqlar və hədiyyələr təqdim edilib.
Əyləncəli tədbir uşaqların böyük sevinci ilə qarşılanıb və onların əhval-ruhiyyəsinə müsbət təsir edib.
“Cırtdan nağıllar aləmində” adlı ailəvi meqaşou ilk dəfə 2018-ci ilin dekabrında Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Bakı Konqres Mərkəzində təşkil edilib. Bu təşəbbüs gələcəyimiz olan uşaqların milli ruhda böyüməsi, eyni zamanda, onların bəşəri dəyərlərə hörmət ruhunda tərbiyə almasına mühüm töhfələr verir. Həmçinin xeyriyyə xarakteri daşıyan layihədən əldə edilən gəlir xüsusi qayğıya ehtiyacı olan insanların, o cümlədən uşaqların sağlamlığının bərpa və təmin olunmasına yönləndirilir. Qeyd edək ki, cari ilin fevral ayında şoudan əldə olunan 397 min manat məbləğində gəlir uşaqların müalicəsi məqsədilə Talassemiya Mərkəzinə təqdim edilib.

Leyla Aliyeva visits children being treated at the National Oncological Centre’s Child Clinic
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva visited children being treated at the National Oncological Centre’s Child Clinic, December 17, inquired about their health condition and took interest in the progress of treatment.
Medications required for the treatment of children purchased using the money from the family mega-show called “Jyrtdan. Nowruz adventure” were handed over to the child department of the National Oncological Centre, and special computer games, various toys and gifts were presented to children.
The entertaining event was welcomed by children with great joy, having a positive impact on their well-being.
Following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, the family mega-show called “Jyrtdan in the fairy tale world” was organized in December 2018 at the Baku Congress Centre, for the first time. This initiative contributes significantly to instilling in children the national spirit, at the same time, respecting universal values. Incomes derived from the project of a charitable nature is directed to restoration of the health of people in need of special care, including children. An income in the amount of 397 thousand Manats earned from the show in February this year was presented to the Thalassemia Centre to be spent for children’s treatment.