Gəncə şəhərində valideyn himayəsindən məhrum və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə bayram şənliyi keçirilib.
Şənlikdə Gəncə Uşaq Evi və SOS Uşaq Kəndləri Gəncə filialının nəzarətində olan, eləcə də şəhid ailələrindən 150-dən çox uşaq iştirak edib.
Tədbirdə uşaqlar üçün bayram süfrəsi açılıb, animator və maskotlar musiqi sədaları altında balaca dostları əyləndirib, onlar üçün maraqlı oyunlar təşkil edib, əsl bayram əhval-ruhiyyəsi yaşadıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda xüsusi qayğıya ehtiyacı olan, valideyn himayəsindən məhrum olan və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlara qayğı və diqqəti ilə seçilən Leyla Əliyeva tərəfindən onlara ardıcıl olaraq müxtəlif şəkildə yardım və dəstək göstərilir.

Following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Association Leyla Aliyeva, a festivity was organized in Ganja city on the occasion of June 1st – the Children’s International Protection Day, for children deprived of parental protection and those in need of special care.
Over 150 children, including from the Ganja Children Home and those under the supervision of the Ganja Branch of SOS Child Villages attended the festivity.
At the event, a festive table was laid for children, and animators and mascots entertained little friends under music, made them experience a true festive mood by organizing for them interesting games.
Distinguished for her care and attention towards children in need of special care, those deprived of parental protection and children from low-income families in Azerbaijan, Leyla Aliyeva has been regularly providing them with various aids and supports.