Mərakeşə səfəri zamanı Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Uşaq Hüquqları üzrə Milli Observatoriyanın (ONDE) vitse-prezidenti Qizlan Benjelun ilə görüşüb.
Görüşdə uşaqların sosial dəstəklə əhatə olunması ilə bağlı məsələlər, Heydər Əliyev Fondunun sosial sahədə fəaliyyəti, uşaqlara qayğı üzrə həyata keçirilən layihələr müzakirə edilib.
Heydər Əliyev Fondunun nümayəndələri 2025-ci ildə Uşaq Hüquqları üzrə Milli Observatoriyanın yaranmasının 13-cü ildönümü ilə bağlı tədbirə dəvət olunub.

Leyla Aliyeva meets with Vice-President of National Observatory for Rights of Child
During her visit to Morocco, Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, met with Ghizlane Benjelloun, Vice-President of the National Observatory for the Rights of the Child.
The meeting saw discussions on providing social support for children, the Heydar Aliyev Foundation's initiatives in the social area, and projects dedicated to children's welfare. Representatives of the Heydar Aliyev Foundation were also invited to the event marking the 13th anniversary of the National Observatory for the Rights of the Child in 2025.