Bakıda BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) davam edir.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Prezidentin köməkçisi Anar Ələkbərov tədbirin keçirildiyi məkana baş çəkib, burada yerləşən Azərbaycan pavilyonunu ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, noyabrın 11-22-də Bakı Stadionunda keçiriləcək COP29 Azərbaycanın bu günədək təşkil etdiyi ən nəhəng tədbirdir və regionda ilk dəfə ölkəmizdə baş tutur. COP29 çərçivəsində ən yüksəksəviyyəli tədbir – Dünya Liderlərinin İqlim Fəaliyyəti Sammiti noyabrın 12-13-də təşkil olunacaq.

The 29th session of the Conference of the Parties (COP29) to the UN Framework Convention on Climate Change is currently underway in Baku.
Leyla Aliyeva, Vice-President of Heydar Aliyev Foundation, and Anar Alakbarov, Assistant to the President of Azerbaijan, visited the COP29 event and toured the Azerbaijan pavilion.
COP29, being held at the Baku Olympic Stadium from November 11 to 22, 2024, is the largest event Azerbaijan has ever hosted and the first such event in the region.
The World Leaders Climate Action Summit, the highest-level event of COP29, will take place on November 12-13, 2024.