Bakıda BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) davam edir.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Prezidentin köməkçisi Anar Ələkbərov tədbirin keçirildiyi məkana baş çəkib, burada yerləşən Azərbaycan pavilyonunu ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, noyabrın 11-22-də Bakı Stadionunda keçiriləcək COP29 Azərbaycanın bu günədək təşkil etdiyi ən nəhəng tədbirdir və regionda ilk dəfə ölkəmizdə baş tutur. COP29 çərçivəsində ən yüksəksəviyyəli tədbir – Dünya Liderlərinin İqlim Fəaliyyəti Sammiti noyabrın 12-13-də təşkil olunacaq.

В Баку продолжается 29-я сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Bице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и помощник Президента Анар Алакбаров посетили место проведения мероприятия, расположенный там азербайджанский павильон.
Отметим, что COP29, которая проходит на Бакинском олимпийском стадионе с 11 по 22 ноября, на сегодняшний день является крупнейшим мероприятием, когда-либо организованным Азербайджаном, и наша страна впервые в регионе принимает это мероприятие. 12-13 ноября в рамках COP29 пройдет мероприятие самого высокого уровня – Саммит мировых лидеров по климатическим действиям.