Görüşdə Fikrət Akçura Leyla Əliyevaya BMT-nin sertifikatını və xüsusi vəsiqəsini təqdim etdi.
Leyla Əliyeva Heydər Əliyev Fondunun BMT-nin İnkişaf Proqramı ilə birgə başladığı “2012-ci ildə keçiriləcək Rio+20 Sammitinə hazırlıq məqsədilə Azərbaycan gənclərinin səfərbər edilməsi” layihəsinin direktoru təyin edildi.
Dünyanın ən mötəbər beynəlxalq təşkilatının sertifikatı Leyla Əliyevaya dünyada ekoloji problemlərin, iqlim dəyişikliyinin, kataklizmlərin, təbii fəlakətlərin nəticələrinin aradan qaldırılması ilə bağlı onun irəli sürdüyü ideyalara və təşəbbüslərə görə verilib. Leyla Əliyevaya təqdim olunan vəsiqə isə onun artıq BMT ailəsinin rəsmi üzvü olduğunu təsdiqləyir.

22 ноября вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла ханум Алиева встретилась в Фонде с делегацией во главе с резидентом-координатором ООН по Азербайджану Фикретом Акчурой.
На встрече Фикрет Акчура вручил Лейле ханум Алиевой сертификат и специальное удостоверение ООН.
Лейла ханум Алиева была назначена директором проекта «Мобилизация азербайджанской молодежи в целях подготовки к предстоящему в 2012 году Саммиту Rio+20», начатого Фондом Гейдара Алиева совместно с Программой развития ООН.
Сертификат самой влиятельной международной организации предоставлен Лейле ханум Алиевой за выдвинутые ею идеи и инициативы, связанные с ликвидацией последствий экологических проблем, климатических изменений, катаклизмов и стихийных бедствий в мире. А удостоверение, врученное Лейле ханум Алиевой, подтверждает, что она уже является официальным членом семьи ООН.