Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi Naminə Beynəlxalq Dialoq) İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva “LU-MUN Holding” şirkətinin təşkilatçılığı ilə BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində təşkil olunan balıq körpələrinin suya buraxılışında iştirak edib.
Yaşıl Zonada onlayn yayımlanan aksiya çərçivəsində 50 min nərə və Xəzər qızılbalığı körpələri suya buraxılıb. Aksiya Neftçalanın Yenikənd kəndində təşkil olunub.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, основатель и руководитель Общественного объединения IDEA (Международный диалог по охране окружающей среды) Лейла Алиева приняла участие в выпуске в воду мальков рыб, организованном компанией LU-MUN Holding в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
B рамках акции, транслируемой онлайн в Зеленой зоне, в воду были выпущены 50 тысяч мальков осетровых и каспийских лососей. Акция была организована в селе Еникенд Нефтчалинского района.
Отметим, что данное мероприятие реализовано с целью внести вклад в защиту биоразнообразия эндемичных видов рыб.