Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Ər-Riyadda Səudiyyə Ərəbistanının Kral Salman Humanitar Yardım və Qayğı Mərkəzinin rəhbəri Abdullah Ər-Rabiə ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğu vurğulanıb, əməkdaşlığın bütün sahələrdə inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edilib.
Kral Salman Mərkəzi ilə Heydər Əliyev Fondu arasında əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də gələcək birgə layihələr istiqamətində müzakirələr aparılıb.
Abdullah Ər-Rabiə, eyni zamanda, İki Müqəddəs Ocağın Xadimi Kral Salman bin Əbdüləziz Al Səudun və Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhdi, Nazirlər Şurasının sədri şahzadə Məhəmməd bin Salman Al Səudun salamlarını Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə çatdırmağı xahiş edib.

Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, met with Abdullah Al Rabeeah, Supervisor General of the King Salman Humanitarian Aid and Relief Center, during her visit to Riyadh.
The meeting highlighted the strong relations between Azerbaijan and Saudi Arabia, emphasizing the importance of developing cooperation across all areas.
Discussions focused on fostering collaboration between the King Salman Center and the Heydar Aliyev Foundation, as well as exploring potential future joint projects.
Abdullah Al Rabeeah extended greetings from the Custodian of the Two Holy Mosques, King Salman bin Abdulaziz Al Saud, and Crown Prince and Prime Minister Mohammed bin Salman Al Saud, to the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.