Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Ər-Riyadda Səudiyyə Ərəbistanının Kral Salman Humanitar Yardım və Qayğı Mərkəzinin rəhbəri Abdullah Ər-Rabiə ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğu vurğulanıb, əməkdaşlığın bütün sahələrdə inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edilib.
Kral Salman Mərkəzi ilə Heydər Əliyev Fondu arasında əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də gələcək birgə layihələr istiqamətində müzakirələr aparılıb.
Abdullah Ər-Rabiə, eyni zamanda, İki Müqəddəs Ocağın Xadimi Kral Salman bin Əbdüləziz Al Səudun və Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhdi, Nazirlər Şurasının sədri şahzadə Məhəmməd bin Salman Al Səudun salamlarını Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə çatdırmağı xahiş edib.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева встретилась в Эр-Рияде с руководителем Центра спасения и гуманитарной деятельности имени Короля Салмана Саудовской Аравии Абдаллой ар-Рабиа.
На встрече был подчеркнут высокий уровень отношений между Азербайджаном и Саудовской Аравией, а также отмечена важность развития сотрудничества во всех сферах.
Состоялись обсуждения в направлении развития сотрудничества между Центром имени Короля Салмана и Фондом Гейдара Алиева, а также будущих совместных проектов.
В то же время, Абдалла ар-Рабиа просил передать Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву приветствия Хранителя Двух Святынь, Короля Саудовской Аравии Салмана бин Абдель Азиза Аль Сауда и наследного принца Саудовской Аравии, председателя Совета министров Мухаммеда бен Салмана Аль Сауда.