Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Vyetnam Sosialist Respublikasına səfəri çərçivəsində bu ölkənin vitse-prezidenti Vo Ti An Suan ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın salamlarını Vo Ti An Suana çatdıran Leyla Əliyeva səfər zamanı keçirilən görüşlərin və aparılan müzakirələrin bundan sonra da əlaqələrə öz töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Söhbət zamanı Azərbaycan və Vyetnamın dövlət başçılarının qarşılıqlı səfərlərindən sonra əməkdaşlığın və siyasi dialoqun intensivləşdiyi bildirilib.
Dövlətlərarası diplomatik münasibətlərlə yanaşı, xalqlar arasında əlaqələrin, o cümlədən qeyri-hökumət səviyyəsində əməkdaşlığın vacibliyi diqqətə çatdırılıb. Hanoy Ticarət və Turizm Kollecində, görmə qabiliyyəti məhdud uşaqlar üçün orta məktəbdə bir sıra görüşlərin keçirildiyi qeyd olunub, təhsil, sosial və ətraf mühitin qorunması sahələrində layihələrin bundan sonra da davam etdiriləcəyi bildirilib.
Görüşdə, həmçinin hər iki ölkənin turizm potensialının inkişafı baxımından əməkdaşlıq və ayrı-ayrı sahələri əhatə edən mübadilə proqramlarının icrası, iki ölkə mədəniyyətinin daha yaxından tanıdılması üçün tədbirlərin təşkili məsələləri diqqət mərkəzində olub.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева в рамках визита в Социалистическую Республику Вьетнам встретилась с вице-президентом этой страны Во Тхи Ань Суан.
Лейла Алиева передала Во Тхи Ань Суан приветствия Первого вице-президента Азербайджанской Республики, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой и выразила уверенность в том, что проведенные в ходе визита встречи и обсуждения будут способствовать дальнейшему развитию связей.
В ходе беседы было отмечено, что сотрудничество и политический диалог активизировались после взаимных визитов глав государств Азербайджана и Вьетнама.
Помимо межгосударственных дипломатических отношений, была подчеркнута важность связей между народами, включая сотрудничество на неправительственном уровне. Отмечалось, что в Ханойском колледже торговли и туризма, средней школе для детей с нарушением зрения, был проведен ряд встреч, также будут продолжены проекты в области образования, социальной защиты и охраны окружающей среды.
На встрече в центре внимания также были вопросы сотрудничества в сфере развития туристического потенциала обеих стран, реализации программ обмена, охватывающих различные сферы, а также организации мероприятий для более близкого ознакомления с культурой двух государств.