Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Vyetnam Sosialist Respublikasına səfəri çərçivəsində bu ölkənin vitse-prezidenti Vo Ti An Suan ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın salamlarını Vo Ti An Suana çatdıran Leyla Əliyeva səfər zamanı keçirilən görüşlərin və aparılan müzakirələrin bundan sonra da əlaqələrə öz töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Söhbət zamanı Azərbaycan və Vyetnamın dövlət başçılarının qarşılıqlı səfərlərindən sonra əməkdaşlığın və siyasi dialoqun intensivləşdiyi bildirilib.
Dövlətlərarası diplomatik münasibətlərlə yanaşı, xalqlar arasında əlaqələrin, o cümlədən qeyri-hökumət səviyyəsində əməkdaşlığın vacibliyi diqqətə çatdırılıb. Hanoy Ticarət və Turizm Kollecində, görmə qabiliyyəti məhdud uşaqlar üçün orta məktəbdə bir sıra görüşlərin keçirildiyi qeyd olunub, təhsil, sosial və ətraf mühitin qorunması sahələrində layihələrin bundan sonra da davam etdiriləcəyi bildirilib.
Görüşdə, həmçinin hər iki ölkənin turizm potensialının inkişafı baxımından əməkdaşlıq və ayrı-ayrı sahələri əhatə edən mübadilə proqramlarının icrası, iki ölkə mədəniyyətinin daha yaxından tanıdılması üçün tədbirlərin təşkili məsələləri diqqət mərkəzində olub.

Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, met with Vo Thi Anh Xuan, Vice President of the Socialist Republic of Vietnam, as part of her visit to the country.
Leyla Aliyeva conveyed the greetings of First Vice-President of Azerbaijan and President of the Heydar Aliyev Foundation, Mehriban Aliyeva, to Vo Thi Anh Xuan, expressing her hope that the meetings and discussions held during the visit would further strengthen bilateral relations.
During the conversation, both sides praised the reciprocal visits of the Presidents of Azerbaijan and Vietnam, noting their important role in deepening cooperation and political dialogue between the two countries.
The meeting underscored the significance of people-to-people ties, interstate diplomatic relations, and non-governmental cooperation. It was noted that meetings had been held at the Ha Noi College of Commerce and Tourism and a secondary school for visually impaired children, and that projects in education, social development, and environmental protection would continue.
The discussion also focused on enhancing cooperation to boost tourism potential, implementing exchange programs in various fields, and organizing cultural events to further promote the heritage of both nations.