“Sea Breeze Event Hall”un əsas səhnəsində üç gün davam edən zəngin proqramdan sonra mayın 4-də “Nine Senses Fest”in bağlanış mərasimi keçirilib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, “Nine Senses” İncəsənət Mərkəzinin təsisçisi, Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti Leyla Əliyeva tədbirdə iştirak edib.
Bağlanış mərasimi çərçivəsində müğənni Çingiz Mustafayev “Healing Evening” proqramı ilə çıxış edib.
Konsertdən sonra “Vibrosoundlab” komandası yekun “Ecstatic Dance”ı təqdim edib.
Beləliklə, yüzdən çox tədbiri - yoqa, meditasiya sessiyaları, ənənəvi təbabət, art-terapiya üzrə mühazirələri, həmçinin musiqi və rəqs qruplarının çıxışlarını əhatə edən üçgünlük proqrama yekun vurulub.
Xatırladaq ki, festival Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, “Nine Senses” İncəsənət Mərkəzinin təsisçisi və Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti Leyla Əliyevanın dəstəyi ilə keçirilib.

4 мая на главной сцене Sea Breeze Event Hall состоялась церемония закрытия фестиваля Nine Senses Fest после трехдневной насыщенной программы.
В мероприятии приняла участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева, основательница арт-центра Nine Senses и президент Федерации йоги Азербайджана Лейла Алиева.
В рамках церемонии закрытия с программой Healing Evening выступил певец Чингиз Мустафаев.
После концерта команда Vibrosoundlab представила заключительный Ecstatic Dance.
Таким образом, завершилась трехдневная программа, охватившая более ста мероприятий - занятия по йоге, сеансы медитации, лекции по традиционной медицине и арт-терапии, а также выступления музыкальных и танцевальных коллективов.
Напомним, что фестиваль был проведен при поддержке вице-президента Фонда Гейдара Алиева, основательницы арт-центра Nine Senses и президента Федерации йоги Азербайджана Лейлы Алиевой.