“Sea Breeze Event Hall”un əsas səhnəsində üç gün davam edən zəngin proqramdan sonra mayın 4-də “Nine Senses Fest”in bağlanış mərasimi keçirilib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, “Nine Senses” İncəsənət Mərkəzinin təsisçisi, Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti Leyla Əliyeva tədbirdə iştirak edib.
Bağlanış mərasimi çərçivəsində müğənni Çingiz Mustafayev “Healing Evening” proqramı ilə çıxış edib.
Konsertdən sonra “Vibrosoundlab” komandası yekun “Ecstatic Dance”ı təqdim edib.
Beləliklə, yüzdən çox tədbiri - yoqa, meditasiya sessiyaları, ənənəvi təbabət, art-terapiya üzrə mühazirələri, həmçinin musiqi və rəqs qruplarının çıxışlarını əhatə edən üçgünlük proqrama yekun vurulub.
Xatırladaq ki, festival Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, “Nine Senses” İncəsənət Mərkəzinin təsisçisi və Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti Leyla Əliyevanın dəstəyi ilə keçirilib.

Closing ceremony of the “Nine Senses Fest” International Yoga Festival held
Following a rich, three-day program on the main stage of Sea Breeze Event Hall, the closing ceremony of the “Nine Senses Fest” was held on May 4.
Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, founder of the Nine Senses Art Center, and President of the Azerbaijan Yoga Federation, Leyla Aliyeva, attended the event.
As part of the closing ceremony, singer Chingiz Mustafayev performed a special program titled “Healing Evening.” The evening continued with a final “Ecstatic Dance” session presented by the Vibrosoundlab team.
Thus, the three-day festival — which featured over a hundred events, including yoga and meditation sessions, traditional medicine and art therapy lectures, as well as musical and dance performances — came to a successful conclusion.
The festival was organized with the support of Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, founder of the Nine Senses Art Center, and President of the Azerbaijan Yoga Federation.