Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə mayın 5-də Moskvada MOD-Design Müasir Dizayn və İnnovasiyalar Mərkəzində gənc Rusiya və Azərbaycan dizaynerlərinin işlərindən ibarət AMOR-Fashion Day sərgisi keçiriləcək.
İlk dəfə olaraq Rusiya paytaxtında, eyni zamanda üç şəhərin – Moskva, Bakı və Sankt-Peterburq şəhərlərinin dizaynerləri bir meydançada öz geyim nümunələrini nümayiş etdirəcəklər. Bu, müasir Azərbaycan və Rusiya dizaynerlərinin novator ideyaları ilə tanış olmaq üçün həqiqətən nadir imkandır.
Üslublar, parçalar və fakturalar dəblə geyinən ən zövqlü insanların başını gicəlləndirə bilər. Kolleksiyalarda bu mövsümdə çox aktual olan ipək, şifon, krujeva və əlbəttə, hamının çox sevdiyi pambıq parçalar nümayiş etdiriləcək.
RAGB-Faşhion Day bütün maraqları nəzərə alır. Burada dizaynerlərin ayrıca toy paltarları nümayiş etdiriləcək. Gecənin qonaqları defiledən sonra dizaynerlərlə görüşəcək, onların və rəssamların yaratdıqları performansa, xüsusən məhəndiyə (bədəndə həna rəsmləri sənətinə) tamaşa edəcəklər. MOD-Design mərkəzinin foyesində “Baku” jurnalının təşkil etdiyi BAKU-Fashion fotoşəkil sərgisi keçiriləcək.
Gecənin qonaqları arasında Rusiya və Azərbaycanın tanınmış ictimai xadimləri, stilistləri və bloggerləri olacaq.

По инициативе Лейлы Алиевой в Москве состоится AMOR-Fashion Day
По инициативе председателя Азербайджанского молодежного объединения России Лейлы Алиевой 5 мая в Московском центре современного дизайна и инноваций MOD-Design пройдет показ работ молодых российских и азербайджанских дизайнеров AMOR-Fashion Day.
Впервые в столице России у дизайнеров сразу из трех городов - Москвы, Баку и Санкт-Петербурга будет возможность продемонстрировать на одной площадке собственные линии одежды. Это поистине уникальная возможность познакомиться с новаторскими идеями современных дизайнеров Азербайджана и России.
Смешение стилей, тканей и фактур способны вскружить голову самым искушенным модницам. В коллекциях будут представлены такие актуальные в этом сезоне материалы, как шёлк, парча, шифон, кружево, и, конечно, всеми любимый хлопок.
AMOR Fashion Day учитывает все интересы. Здесь будет представлена отдельная линия дизайнерских свадебных платьев. Гости вечера смогут по окончании дефиле пообщаться с дизайнерами, посмотреть перфоманс, воспроизводимый дизайнерами и художниками, в частности мехенди (искусство рисования хной на теле). В фойе MOD-Design пройдет выставка фотографий BAKU-Fashion, организованная журналом «Баку».
Среди гостей вечера известные российские и азербайджанские общественные деятели, стилисты и блоггеры.