Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva Qəbələ rayonunda “Gənc arıçı” layihəsinin iştirakçılarından biri olan, Mıxlıqovaq kəndində yaşayan Qafarovlar ailəsinin qonağı olub.
Görüş zamanı ailə üzvləri ilə səmimi söhbət edilib, onların layihə çərçivəsində qazandıqları təcrübə və gələcək planları ilə yaxından maraqlanılıb. Ailə üzvləri bu layihənin həyata keçirilməsi təşəbbüsünə, eləcə də Leyla Əliyevanın şəxsən ziyarətinə görə səmimi minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Məlumat üçün bildirək ki, gənc arıçı Lalə Qafarova ötən il 40 kiloqram, bu il isə 100 kiloqram bal istehsal edib. O, həmçinin Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə ötən ay Kəlbəcərdə keçirilən Bal Festivalında “Gənc arıçı” layihəsinin iştirakçısı qismində çıxış edərək öz məhsullarını alıcılara təqdim edib.
Qeyd edək ki, 2021-ci ildən başlayaraq IDEA İctimai Birliyinin təşəbbüsü və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Dövlət Məşğulluq Agentliyi və “ABAD” publik hüquqi şəxsin tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “Gənc arıçı” layihəsinin əsas məqsədi regionlarda gənc ailələrin arıçılıq sahəsinə marağını artırmaq, onların məşğulluğunu və ekoloji cəhətdən dayanıqlı kiçik ailə bizneslərini dəstəkləməkdir.

During the meeting, she engaged in heartfelt conversations with the family members, discussing their activities, the experience gained, and their future plans.
The family members expressed their sincere gratitude for the initiative to implement this project, as well as for Leyla Aliyeva’s personal visit.
Young beekeeper Lala Gafarova produced 40 kilograms of honey last year and 100 kilograms this year. She also participated in the Honey Festival held in Kalbajar last month, organized at the initiative of Leyla Aliyeva, where she presented her products to buyers as part of the “Young Beekeeper” project.
Since 2021, the “Young Beekeeper” project, initiated by the IDEA Public Union in partnership with the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, the State Employment Agency, and the public legal entity “ABAD,” aims to increase the interest of young families in beekeeping in the regions, support their employment, and promote environmentally sustainable small family businesses.