Daş Salnamə Muzeyində “Bakıya Uçuş. İncəsənət həftəsonu: Gələcəyi İNDİ Duy” incəsənət festivalı üçün xüsusi hazırlanan “Suyun sirri” pantomim tamaşası təqdim olunub.
Tədbirdə iştirak edən “Art Weekend” layihəsinin təşəbbüskarı, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva, Arzu Əliyeva və Alena Əliyeva səhnə əsərini izləyiblər.
Tamaşanın mövzusu incəsənət festivalının əsas elementi kimi seçilən su üzərində qurulub. Xalq artisti, pantomim aktyoru Pərviz Məmmədrzayevin müəllifi olduğu layihə insan və su arasındakı əbədi bağlılığı təsvir edir.
Pərviz Məmmədrzayevlə yanaşı, layihəyə 7 aktyor cəlb edilib. Tamaşada səssiz, lakin dərin ifadələrlə insanların çox çətinliklə həyatın mənbəyi hesab olunan suyu axtarmaları səhnələşdirilib.
Layihənin məqsədi Bakını qlobal səviyyədə əks-səda yaradan, bir şəhər olaraq ənənə və müasirliyi birləşdirən, müxtəlif fikirləri bir araya gətirən və gələcək nəsillərə ilham verən mədəniyyət paytaxtı kimi təqdim etməkdir.

В Музее каменной летописи представлен спектакль пантомимы «Тайна воды», специально подготовленный для арт-фестиваля «Полет в Баку. Aрт-уикенд: Почувствуй будущее СЕЙЧАС».
Cценическое произведение посмотрели, принявшие участие в мероприятии, инициатор проекта Art Weekend, вице-президент Фонда Гейдара Алиева, основатель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева, Арзу Алиева и Алена Алиева.
Тематика постановки построена вокруг воды - ключевого символа фестиваля. Автор проекта - Народный артист Азербайджана, актер пантомимы Парвиз Мамедрзаев в своем произведении отражает вечную связь человека с водой.
Наряду с Парвизом Мамедрзаевым в постановке задействованы 7 актеров. В спектакле без слов, но с глубокой выразительностью показан трудный путь людей в поисках воды - источника жизни.
Цель проекта - показать уникальность Баку - центра культуры, в котором переплетены традиции и современность, разнообразные взгляды и идеи, города, вдохновляющего будущие поколения и находящего отклик в глобальном масштабе.