Builki turnir Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin yubileyinə həsr edilib.
İntellektual turnirdə 150 nəfəri birləşdirən 26 komanda iştirak edib. Turnirin aparıcısı, “Büllur bayquş” mükafatının sahibi Rövşən Əsgərov bu turnirin təşkilinin dəstəklənməsinə görə RAGB-nin sədri Leyla Əliyevaya təşəkkürünü bildirib. R.Əsgərov bu cür tədbirlərin müasir Azərbaycan gəncləri üçün vacibliyini vurğulayıb.
İntellektuallar yarışının iştirakçılarına verilən suallar arasında Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyəti ilə bağlı suallar da var idi.
Turnirdə Rusiya Dövlət Vergi Akademiyasının komandası qalib gəlib. İkinci yeri Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutunun komandası tutub.

В этом году турнир был посвящен юбилею общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
В турнире приняли участие 150 человек из 26 команд. Ведущий турнира, обладатель «Хрустальной совы» Ровшан Аскеров поблагодарив председателя АМОР Лейлу Алиеву за поддержку в организации турнира, отметил, что азербайджанская молодежь, проживающая в России с большим энтузиазмом участвует в этой интеллектуальной игре. Он подчеркнул важность такого рода мероприятий для современной азербайджанской молодежи.
Среди вопросов, задаваемых участникам турнира, были и вопросы о жизни и деятельности общенационального лидера Азербайджана Гейдара Алиева.
Победителем турнира стала команда Всероссийской государственной налоговой академии. Второе место заняла команда Московского государственного института международных отношений (МГИМО).