Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Türkmənistana səfəri çərçivəsində dekabrın 9-da Türkmənbaşı şəhərində “Galkynysh” Milli At Oyunları Qrupunun təqdimatını izləyib və Türkmənistan milli mətbəxinə həsr olunan sərgidə iştirak edib.
Türkmənistanın qədim atçılıq ənənələrini, milli mədəniyyətini və folklorunu qoruyan “Galkynysh” Milli At Oyunları Qrupu çıxışı zamanı qonaqlara zəngin mədəni irsi nümayiş etdirib.
Nümayişdən sonra Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Türkmənistanın milli mətbəxinə həsr olunan sərgi ilə tanış olub.
Qonaqlara Türkmənistan mətbəxinin ənənələri barədə ətraflı məlumat verilib. Tədbir musiqi tamaşaları və rəqs qruplarının nömrələri ilə müşayiət olunub.

During her visit to Turkmenistan, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva attended the performance of the “Galkynysh” National Equestrian Games Group in Turkmenbashi on December 9 and visited an exhibition dedicated to Turkmen national cuisine.
The “Galkynysh” National Equestrian Games Group, which preserves Turkmenistan’s ancient equestrian traditions, national culture, and folklore, showcased a rich cultural heritage to the guests.
Vice-President Leyla Aliyeva then toured the exhibition on Turkmen national cuisine, where detailed information about its traditions was presented.