Dekabrın 11-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və səhiyyə naziri Teymur Musayev Səhiyyə Nazirliyi 5 saylı Uşaq Vərəm Sanatoriyasını ziyarət edib.
Ziyarət çərçivəsində müəssisənin fəaliyyəti, tibbi xidmətlərin təşkili və uşaqlar üçün yaradılan şəraitlə tanışlıq olub. Dispanserdə aparılan yenilənmə işləri, göstərilən diaqnostik və müalicə xidmətlərinin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində görülən tədbirlər müzakirə edilib.
Səhiyyə naziri Teymur Musayev ölkəmizdə uşaq sağlamlığının qorunması istiqamətində həyata keçirilən layihələrə verilən dəstəyə görə Leyla Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.

Лейла Алиева посетила Детский противотуберкулезный санаторий номер 5 Министерства здравоохранения
11 декабря вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева и министр здравоохранения Теймур Мусаев посетили Детский противотуберкулезный санаторий номер 5 Министерства здравоохранения.
B ходе посещения состоялось ознакомление с деятельностью учреждения, организацией медицинских услуг и условиями, созданными для детей. Были обсуждены проводимые в диспансере работы по обновлению, а также меры по повышению качества диагностических и лечебных услуг.
Министр здравоохранения Теймур Мусаев выразил Лейле Алиевой благодарность за поддержку проектов, реализуемых в нашей стране в области охраны здоровья детей.