Dekabrın 11-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və səhiyyə naziri Teymur Musayev Səhiyyə Nazirliyi 5 saylı Uşaq Vərəm Sanatoriyasını ziyarət edib.
Ziyarət çərçivəsində müəssisənin fəaliyyəti, tibbi xidmətlərin təşkili və uşaqlar üçün yaradılan şəraitlə tanışlıq olub. Dispanserdə aparılan yenilənmə işləri, göstərilən diaqnostik və müalicə xidmətlərinin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində görülən tədbirlər müzakirə edilib.
Səhiyyə naziri Teymur Musayev ölkəmizdə uşaq sağlamlığının qorunması istiqamətində həyata keçirilən layihələrə verilən dəstəyə görə Leyla Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.

On December 11, Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation and founder and head of the IDEA Public Union, together with Minister of Health Teymur Musayev, visited the Ministry of Health’s Children’s Tuberculosis Sanatorium No. 5.
During the visit, they familiarized themselves with the institution’s operations, the organization of medical services, and the facilities created for children. They also discussed renovation work carried out at the dispensary and measures aimed at improving the quality of diagnostic and treatment services.
Minister of Health Teymur Musayev expressed his gratitude to Leyla Aliyeva for her support of projects aimed at protecting children’s health in the country.