Dekabrın 24-də “Təmiz Dünya” sığınacağında yaşayan uşaqlar üçün bayram şənliyi təşkil olunub.
Şənlikdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva, Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva və Alena Əliyeva iştirak ediblər.
Şaxta baba və Qar qız nağıl qəhrəmanları ilə birlikdə şənlikdə iştirak edən uşaqları əyləndirib, onlara xoş anlar yaşadıblar.
Uşaqların məktəbə rahat və təhlükəsiz şəkildə gedib-gəlmələrini təmin etmək məqsədilə Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva tərəfindən mərkəzə yeni avtobus hədiyyə olunub.
Sonra Leyla Əliyeva, Arzu Əliyeva və Alena Əliyeva uşaqlara hədiyyələr təqdim edib, balacaların sevincinə şərik olublar.

On December 24, a festive celebration was organized for children living at the “Clean World” shelter.
Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation and founder and head of the IDEA Public Union, Head of the Baku Media Center Arzu Aliyeva, and Alena Aliyeva took part in the event.
Santa Claus, the Snow Maiden, and fairy-tale characters entertained the children, creating joyful moments and a festive atmosphere.
To ensure the children’s safe and comfortable transportation to and from school, Head of the Baku Media Center Arzu Aliyeva presented a new bus to the shelter.
Leyla Aliyeva, Arzu Aliyeva, and Alena Aliyeva then presented gifts to the children and shared their joy.