Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə bayram şənliyi təşkil olunub.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri ilə görüşüb, onlarla birlikdə bayram süfrəsi arxasında səmimi söhbət ediblər. Ahıl şəxslər ölkəmizdə yaşlı insanlara, onların problemlərinin həllinə hər zaman qayğı göstərildiyini söyləyib, burada onlar üçün yaradılan şəraitə görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci xanım, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevaya minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Bayram proqramı çərçivəsində bədii hissə də təqdim olunub. Ahıl şəxslər musiqilər ifa edib, şeirlər söyləyib, səhnəcik nümayiş etdiriblər.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva ahıl şəxsləri Yeni il münasibətilə təbrik edib, onlara cansağlığı arzulayıblar.

В учреждении социального обслуживания для пожилых людей Агентства социальных услуг в подчинении Министерства труда и социальной защиты населения было организовано праздничное веселье по случаю 31 Декабря – Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года.
B мероприятии приняли участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Баку Медиа Центра Арзу Алиева.
Лейла Алиева и Арзу Алиева встретились с постояльцами учреждения социального обслуживания, тепло побеседовали с ними за праздничным столом. Пожилые отметили, что наша страна всегда заботится о людях старшего поколения, решает их проблемы, выразили благодарность Президенту Ильхаму Алиеву и первой леди, президенту Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой за созданные для них здесь условия.
В рамках праздничной программы также была представлена художественная часть. Пожилые лица исполнили музыкальные номера, прочитали стихи, представили сценку.
Лейла Алиева и Арзу Алиева поздравили пожилых с Новым годом, пожелали им крепкого здоровья.
В ходе посещения они также ознакомились с условиями, созданными для пожилых лиц в учреждении социального обслуживания.
В заключение мероприятия постояльцам учреждения социального обслуживания были вручены праздничные подарки.