Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə bayram şənliyi təşkil olunub.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri ilə görüşüb, onlarla birlikdə bayram süfrəsi arxasında səmimi söhbət ediblər. Ahıl şəxslər ölkəmizdə yaşlı insanlara, onların problemlərinin həllinə hər zaman qayğı göstərildiyini söyləyib, burada onlar üçün yaradılan şəraitə görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci xanım, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevaya minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Bayram proqramı çərçivəsində bədii hissə də təqdim olunub. Ahıl şəxslər musiqilər ifa edib, şeirlər söyləyib, səhnəcik nümayiş etdiriblər.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva ahıl şəxsləri Yeni il münasibətilə təbrik edib, onlara cansağlığı arzulayıblar.

The social services facility for Elderly People of the Social Services Agency operating under the Ministry of Labor and Social Protection of Population arranged a festive celebration on the occasion of December 31 – the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year.
Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, and Arzu Aliyeva, Head of the Baku Media Center, attended the event.
Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva joined the residents around a festive table for heartfelt conversations. The elderly citizens expressed their deep appreciation for the consistent care provided to the elderly in Azerbaijan. They expressed particular gratitude to President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva, President of the Heydar Aliyev Foundation, for the modern facilities and supportive environment established for their well-being.
The festive program also featured a vibrant artistic showcase, where the elderly citizens took center stage, sharing their talents by performing musical pieces, reciting poetry, and performing a short play for the guests.
Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva congratulated the elderly citizens on the New Year, wishing them the best of health.
During the visit, they also familiarized themselves with the conditions created for the elderly at the social service institution.