Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Omanın paytaxtı Maskat şəhərində Sultan Qabus adına Xərçəngin Kompleks Müalicəsi və Tədqiqatı Mərkəzini ziyarət edib.
Leyla Əliyevanı Mərkəzdə tibb şəhərciyinin icraçı direktoru xanım Siham Sinaniyya qarşılayıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Mərkəzin müxtəlif bölmələrini gəzib, burada xəstəliyin müalicəsində istifadə olunan müasir tibbi avadanlıqlara baxıb.
Sonda burada müalicə alan xəstələr üçün Leyla Əliyevanın adından tibb mərkəzinə hədiyyələr təqdim olunub.
Qeyd edək ki, bu kompleks mərhum Sultan Qabus bin Səidin göstərişi ilə xərçəng xəstələrinə tibbi xidmət göstərmək məqsədilə yaradılıb.
Bu tibb ocağı 2023-cü ildə “Joint Commission International” (JCI) tərəfindən beynəlxalq akkreditasiya sertifikatı alıb. Kompleks Omanda tibb ocaqları arasında qısa müddətdə bu cür beynəlxalq akkreditasiya əldə edən ilk dövlət səhiyyə müəssisəsidir.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева посетила в столице Омана городе Маскате Центр комплексного лечения и исследований рака имени Султана Кабуса.
Лейлу Алиеву в Центре встретила исполнительный директор медицинского городка Сихам Синания.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева ознакомилась с различными отделениями Центра, осмотрела современное медицинское оборудование, используемое при лечении заболевания.
В завершение от имени Лейлы Алиевой медицинскому центру были вручены подарки для пациентов, проходящих здесь лечение.
Отметим, что этот комплекс создан по указанию покойного Султана Кабуса бен Саида с целью оказания медицинской помощи онкологическим больным.
Данное медицинское учреждение в 2023 году получило международный аккредитационный сертификат Joint Commission International (JCI). Комплекс является первым государственным учреждением здравоохранения в Омане среди медицинских центров, которое за короткий срок получило подобную международную аккредитацию.