Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Omanın paytaxtı Maskat şəhərində Sultan Qabus adına Xərçəngin Kompleks Müalicəsi və Tədqiqatı Mərkəzini ziyarət edib.
Leyla Əliyevanı Mərkəzdə tibb şəhərciyinin icraçı direktoru xanım Siham Sinaniyya qarşılayıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Mərkəzin müxtəlif bölmələrini gəzib, burada xəstəliyin müalicəsində istifadə olunan müasir tibbi avadanlıqlara baxıb.
Sonda burada müalicə alan xəstələr üçün Leyla Əliyevanın adından tibb mərkəzinə hədiyyələr təqdim olunub.
Qeyd edək ki, bu kompleks mərhum Sultan Qabus bin Səidin göstərişi ilə xərçəng xəstələrinə tibbi xidmət göstərmək məqsədilə yaradılıb.
Bu tibb ocağı 2023-cü ildə “Joint Commission International” (JCI) tərəfindən beynəlxalq akkreditasiya sertifikatı alıb. Kompleks Omanda tibb ocaqları arasında qısa müddətdə bu cür beynəlxalq akkreditasiya əldə edən ilk dövlət səhiyyə müəssisəsidir.

Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, visited the Sultan Qaboos Comprehensive Cancer Care and Research Center (University Medical City) in Muscat, the capital of Oman.
Leyla Aliyeva was welcomed by Sinam Al Sinani, Executive President of the University Medical City.
During the visit, Leyla Aliyeva toured the center, familiarizing herself with its various departments and the cutting-edge medical equipment in use.
She also presented patients undergoing treatment at the center with keepsakes.
The center was built to provide comprehensive healthcare services to cancer patients, in accordance with the instructions of the late Sultan Qaboos bin Said.
The center obtained international accreditation from the Joint Commission International (JCI) in June 2023. It became the first governmental healthcare institution in Oman to receive such international accreditation within a short period among all healthcare institutions operating in the country.