Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva yeni ilin ilk günlərində Qusar rayonuna səfər edib.
Səfər çərçivəsində Leyla Əliyeva Qusar rayonunun Hil kəndində yaşayan Rəmixanovlar ailəsinin qonağı olub və “Kənd Həyatı” (Country Life Vlog) layihəsinin yeni buraxılışının çəkilişində iştirak edib.
Çəkilişlər zamanı Leyla Əliyeva bölgəyə məxsus məşhur milli yeməklərdən biri olan skanın hazırlanması prosesində ailə üzvləri ilə birlikdə iştirak edib. O, ölkəmizin şimal bölgəsinə xas olan kənd həyat tərzi və milli mətbəx ənənələri ilə yaxından tanış olub.
Leyla Əliyeva Azərbaycanın zəngin kulinariya mədəniyyətinin təbliğində, ölkəmizin dünyanın müxtəlif ölkələrində tanıdılması və sevilməsi istiqamətində gördükləri işlərə görə Rəmixanovlar ailəsinə təşəkkürünü bildirib, onların bu əhəmiyyətli layihəsinə uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, “Kənd Həyatı” “YouTube” kanalı 8 milyondan çox izləyiciyə və 3 milyarda yaxın baxış sayına malikdir. Milli mətbəx nümunələrini və kənd həyatını əks etdirən paylaşımları ilə geniş populyarlıq qazanan Rəmixanovlar ailəsinin videoları təkcə Azərbaycanda deyil, dünyanın müxtəlif ölkələrində geniş izləyici auditoriyası tərəfindən maraqla qarşılanır.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева в первые дни нового года посетила Гусарский район.
B рамках поездки Лейла Алиева побывала в гостях у семьи Рамихановых, проживающей в селе Гиль Гусарского района, и приняла участие в съемках нового выпуска проекта Kənd Həyatı (Country Life Vlog).
Во время съемок Лейла Алиева вместе с членами семьи участвовала в процессе приготовления цкана - одного из известных национальных блюд, характерных для данного региона. Она подробно ознакомилась с сельским образом жизни и традициями национальной кухни, присущими северному региону нашей страны.
Лейла Алиева выразила благодарность семье Рамихановых за проделанную работу по популяризации богатой кулинарной культуры Азербайджана, продвижению нашей страны и формированию к ней любви в различных странах мира, а также пожелала успехов их значимому проекту.
Отметим, что YouTube-канал Kənd Həyatı насчитывает свыше 8 млн подписчиков и около 3 млрд просмотров. Видео семьи Рамихановых, завоевавшей широкую популярность благодаря публикациям, отражающим образцы национальной кухни и сельскую жизнь, с интересом воспринимаются широкой зрительской аудиторией не только в Азербайджане, но и в различных странах мира.